Korporobot prezentuje nowy singiel “Android”

13 marca premierę miał teledysk do nowego utworu „Android” zespołu KORPOROBOT. Jest to trzeci teledysk promujący nadchodzący na jesieni album długogrający.

„Android” porusza tematykę samotności. Ale jak na Korporobota przystało robi to w ujęciu technologiczno-romantycznym. Na czym polega mroczny urok samotności? Czy jest pułapką, czy bezpieczną przystanią? Przed czym uciekasz? Czy przy kojących dźwiękach utworu spokojnie odpływasz czy może osuwasz się w pustkę? Sam znasz najlepiej odpowiedź na to pytanie.

fot. materiały prasowe

Po niezwykle energetycznym utworze “Jeszcze jedna noc”, przyszła pora na nieco spokojniejszą odsłonę twórczości zespołu. Oldschoolowo poprowadzona melodia opiera się na żywym brzmieniu instrumentów. Piosenka mieści się gdzieś w szeroko pojętym popie. Nie da się ukryć, że słychać w niej świetną szkołę, która odnosi się do bogatej harmonii, specyficznej aranżacji i tworzenia bogatej brzmieniowo płaszczyzny muzycznej. Zresztą to nie przypadek, że kompozycja trwa ponad 6 minut! Budzi skojarzenia z nieodżałowanym zespołem Poluzjanci Kuby Badacha.  Ambitny pop.

Korporobot to nowa siła na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował na jesieni 2019 i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Tworzą go polscy muzycy sesyjni młodego pokolenia czerpiący inspiracje z wielu gatunków: pop, soul, rnb, dance, jazz, funk i rock bez jakichkolwiek uprzedzeń artystycznych. Korporobot serwuje wyjątkową muzyczną mieszankę wpadających w ucho piosenek o współczesnej estetyce popowej lecz wyczuwalnym ukłonem w stronę złotych lat 80-tych. Poprzedni singiel zespołu “Jeszcze Jedna Noc” miał także premierę w tym roku i został świetnie przyjęty, o czym świadczy ponad 150 tysięcy wyświetleń teledysku do tego utworu.

“Jeszcze Jedna Noc”, czyli najnowszy singiel zespołu Korporobot

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply