“Jeszcze Jedna Noc”, czyli najnowszy singiel zespołu Korporobot

Korporobot to nowa siła na polskiej scenie muzycznej. Ich najnowszy, energetyczny singiel nosi tytuł “Jeszcze Jedna Noc”.

Zespół zadebiutował na jesieni 2019 i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Drugi singiel “1982” trafił na playlistę audycji “Będzie Głośno” Polskiego Radia 4. Kanał YouTube osiągnął jak dotąd ponad 125,000 odtworzeń, ponad 1000 obserwujących i ciągle rośnie.

fot. materiały prasowe

 

W utworze “Jeszcze Jedna Noc” zwraca uwagę żywa warstwa muzyczna, podrasowana funkującą gitarą basową i vintage’owym brzmieniem klawiszy. Dobra energia udziela się nie tylko dzięki zawodowemu zgraniu całej kompozycji, ale też bardzo dobrze poprowadzonej linii melodycznej. Niemodna forma piosenki przekłada się na jej wysoką jakość. To taki numer, który świetnie sprawdza się w mniej zobowiązujących, imprezowych sytuacjach, ale też nieźle prezentuje się w bardziej kameralnym otoczeniu, kiedy to mamy po prostu ochotę posłuchać czegoś dobrego, w takim nieco oszczędnym aranżacyjnie klimacie. Należy też traktować ten utwór z lekkim przymrużenie oka. Słychać jednak, że mamy do czynienia z profesjonalizmem i dobrym wyczuciem melodii, co zapewne należycie urzeczywistni się także podczas koncertów Korporobota.

Korporobot tworzą polscy muzycy sesyjni młodego pokolenia czerpiący inspiracje z wielu gatunków: pop, soul, rnb, dance, jazz, funk i rock bez jakichkolwiek uprzedzeń artystycznych. Korporobot tworzy wyjątkową muzyczną mieszankę wpadających w ucho piosenek o współczesnej estetyce popowej, z rockową energią, tanecznym rytmem i subtelnym, lecz wyczuwalnym ukłonem w stronę złotych lat 80-tych.

Ich kolejny singiel „Jeszcze Jedna Noc” opowiada o minionym, lecz gorącym romansie, który co jakiś czas powraca w namiętnych wspomnieniach. Lecz przede wszystkim stawia na taneczny rytm i brawurowe partie instrumentalne.

Nowy singiel jest już dostępny na YouTube a premiera w cyfrowych serwisach muzycznych odbędzie się 7 lutego.

 

https://www.facebook.com/Korporobot

https://www.instagram.com/korporobot_music/

https://www.youtube.com/channel/UCUJInqaiZMQAlwgUFsZ349g

 

Jedna odpowiedź do ““Jeszcze Jedna Noc”, czyli najnowszy singiel zespołu Korporobot”

Leave a Reply