Melika powraca z utworem “Original” i zapowiada premierowy album

“Original” to najnowsza propozycja Meliki, która została wydana pod inicjatywą My Name Is New. Singiel promuje EP zespołu, której premiera zaplanowana jest na 11 marca.

Melika to z języka łacińskiego melicus, czyli  jeden ze składników melodii, dobór interwałów bez uwzględnienia rytmu. Jeśli wsłuchamy się w najnowszą propozycję wokalistki, jesteśmy w stanie zrozumieć, że głos stanowi pewną ważną składową całej kompozycji. Przybiera formę kolejnego instrumentu, który pobudzony emocjami, zmienia swój kształt. “Original” to jedna z najdojrzalszych i najciekawszych kompozycji, jakie zespół stworzył. Przykuwa uwagę rozbudowane electro-popowe brzmienie i niebanalny aranż. Całość posiada jednak znacznie szersze spektrum muzyczne, stąd pojawiający się ładunek niejednoznaczności muzycznej, która staje się składową oryginalności zespołu.

fot. Aleksandra Macewicz

Melika to wokalistka i autorka tekstów, która gra i tworzy w składzie z Pawłem Rychertem (klawisze, elektronika, produkcja) oraz Dawidem Pawlukanisem (perkusja).

Nadchodząca płyta “Tales Part Two” jest kontynuacją pierwszej EP, w której Melika snuje nieoczywiste opowieści z krainy pomiędzy snem a jawą. Oprócz melodyjnego wokalu przeplatanego nieco transową elektroniką, żywą, breakbeat’ową perkusją, usłyszymy wpływy muzyką etniczną, w postaci wykorzystania dawnych instrumentów i technik śpiewu. Wydawnictwo zapowiada utwór “Original”, który pokazuje kreatywność i umiejętności wokalne Meliki.

Warto dodać, że jeden z wcześniejszych utworów – “Bluszcz” znalazł się na płycie “Będzie Głośno vol. 2”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym. Tak o tej propozycji pisał Damian Sikorski, pomysłodawca idei “Będzie Głośno”:

“Melika posklejała dźwięki jak miód. Posklejała w jeden kształt. W tej piosence wszystko się zgadza. Jest bardzo dojrzała, rasowo zagrana, produkcja z najwyższej półki. Melika jest artystką w pełnym tego słowa znaczeniu.”

Nowa propozycja “Original” tylko potwierdza te słowa.

Album “Tales Part Two” EP ukaże się 11 marca 2020 roku i zawierać będzie pięć nowym kompozycji, w tym singlowe “Original”.

MELIKA Facebook: http://www.facebook.com/melikaofficial/

MELIKA Instagram: melika_z_pl

 

Leave a Reply