Nowy utwór Michała Ratyńskiego “W pamięci”

“W pamięci” to pierwsza kompozycja z debiutanckiego albumu Michała Ratyńskiego, który zostanie wydany przez Agora Digital Music. Utwór został zrealizowany we współpracy z producentem Marcinem Paterem.

“Cudownie jest pisać po polsku. Tworząc “W pamięci” przekroczyłem różne granice. Językową, liryczną, muzyczną. Okazało się, że za nimi, słowa i dźwięki zaczęły jednocześnie znaczyć, brzmieć i powodować niezwykłe stany. We mnie wyzwoliły taki, który stopniowo zapisuję w nowej muzyce. Dajcie znać, jak ta piosenka działa na Was – posłuchajcie, obejrzyjcie, udostępnijcie, bo w planie mam dużo więcej. ” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

 

Michał Ratyński jest autorem tekstów i muzyki. Śpiewa, gra na klawiszach i gitarze. Przez wiele lat związany z zespołem Slim Motion, teraz zdecydował się na projekt solowy. Uwielbia różnorodność – w swoich kompozycjach często wykorzystuje instrumenty akustyczne, dodatkowe głosy oraz warstwy elektroniczne.

Artysta luźno podąża za aktualnymi trendami na polskim rynku muzyki pop, a w nowych utworach obiera czasem niespodziewane kierunki stylistyczne. Najnowszy singiel “W pamięci” zapowiada nadejście albumu, który zostanie wydany przez Agora Digital Music w roku 2O2O. Michał w ciągu nadchodzących miesięcy zaprezentuje jeszcze dwie kolejne piosenki, które swoje brzmienie kierują w gusta zupełnie różnych grup słuchaczy.

Pierwszym singlem artysty, który poznaliśmy jakiś czas temu był utwór “Sny”.

Link do aplikacji streamingowych: https://ffm.to/michalratynskiwpamieci

muzyka & social:

YouTube

Facebook

Instagram

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply