Karolina Czarnecka z koncertem w Łodzi [FOTORELACJA]

20 lutego w klubie Pop’n’Art w Łodzi odbył się koncert Karoliny Czarneckiej. Wydarzenie było częścią trasy, która promuje najnowszą płytę artystki – “Cud”.

fot. Łukasz Dębowski

Koncerty w niewielkich klubach mają to do siebie, że kontakt z artystą jest bardziej bezpośredni. I tak było tym razem. Wokalistka dała swego rodzaju performance muzyczny, umiejętnie nawiązując kontakt z przybyłą publicznością.

To, że jej płyta “Cud” podszyta została nazwanym na jej potrzeby folkorapem, staje się wytyczną tego, co mogliśmy zobaczyć i usłyszeć na scenie. A trzeba przyznać, że od samego początku koncertu było intensywnie. Karolina świetnie wypada w kreacji, którą przyjęła podczas wykonywania tych piosenek. Rap, zaśpiewy folkowe, poruszanie się po scenie – to wszystko było spójne z całą koncepcją koncertu. Do tego energiczne wykonania spowodowały szybką interakcję z publicznością.

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.

W 2014 roku artystka wydała debiutancką solową EP-kę „Córka”, na której znalazły się – obok przeboju z PPA – piosenki „Zjawa” czy „Demakijaż” z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na pierwszym krążku. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”.

15 listopada ukazała się płyta „Cud”, którą promują single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”. Artystka mówi o „Cudzie”: Będzie rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.

 

Leave a Reply