Premierowa płyta Izabeli Szafrańskiej

“Z bursztynu” to debiutancka płyta Izabeli Szafrańskiej z muzyką Marcina Partyki. Zawiera 12 nowych piosenek do tekstów wybitnych autorów i poetów. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

Muzykę do wszystkich piosenek napisał Marcin Partyka (ur. w 1983 r.), wybitny kompozytor i aranżer; od lat współpracuje z wieloma polskimi teatrami, pisząc muzykę i aranżując oprawę muzyczną spektakli. Jest kierownikiem muzycznym Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

fot. Renata Świątecka

Autorami tekstów zostali:  Justyna Holm, Jan Wołek, o. Wacław Oszajcy, Grzegorz Tomczak, Jan Kondrak, Mirka Szawińska, Małgorzata Wojciechowska, Grzegorz Walczak, Janusz Kukuła, Marcin Partyka, Katarzyna Walentynowicz oraz Izabela Szafrańska.

Płytę można zamówić tutaj: https://sklep.nutkazkropka.pl/produkt/plyta-izabeli-szafranskiej-z-bursztynu-w-wersji-cyfrowej-mp3/

Piosenki wykonał zespół muzyczny w składzie:

Marcin Partyka (kierownictwo muzyczne, fortepian, instrumenty klawiszowe, dzwonki)
Sebastian Aleksandrowicz (obój)
Robert Murakowski (trąbka, flugelhorn)
Rafał Grząka (akordeon)
Krzysztof Łochowicz (gitary)
Paweł Pańta (kontrabas)
Cezary Konrad (perkusja)
Voytek Proniewicz (I skrzypce)
Adam Roszkowski (II skrzypce)
Grzegorz Chmielewski (altówka)
Jan Roszkowski (wiolonczela)

Izabela Szafrańska to absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in.: w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz na Białorusi.

Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych “Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką.  Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, żydowskiej jak i popularnej. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu “The Voice of Poland”.

W listopadzie 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiej  płyty Izabeli Szafrańskiej – “Z bursztynu” z muzyką wybitnego kompozytora i aranżera – Marcina Partyki. Album zawiera 12 premierowych piosenek.

 

Leave a Reply