Muniek Staszczyk z charytatywnym koncertem w radiowej Trójce w ramach akcji “Święta bez granic 2019”

13 grudnia odbędzie się w ramach akcji “Święta bez granic” charytatywny koncert Muńka Staszczyka. Będzie to drugi publiczny występ Muńka po ciężkiej chorobie. Koncert odbędzie się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

fot. materiały prasowe

29 listopada Pan Juliusz z Warszawy wziął udział w pierwszej tegorocznej aukcji w radiowej Trójce na rzecz zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin, która odbywa się w ramach akcji „Święta bez granic 2019”. W licytacji koncertu Muńka Staszczyka okazał się najbardziej hojnym darczyńcą – za akustyczny występ charyzmatycznego lidera grupy T.Love dał aż 35 tys. zł. W piątek 13 grudnia „odbierze” swój prezent – w trakcie kameralnego recitalu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej autor słynnej „Poli” zaśpiewa swoje największe przeboje dla Pana Juliusza, jego rodziny, przyjaciół oraz dwóch innych finalistów licytacji.

Muniek Staszczyk otarł się o śmierć, gdy w lipcu tego roku doznał wylewu krwi do mózgu. Fachowa pomoc w szpitalu w Londynie uchroniła artystę przed najgorszym, a dalsze leczenie – już w Polsce – na tyle poprawiło stan zdrowia wokalisty, że udało mu się dokończyć i wydać płytę solową zatytułowaną „Syn miasta”. Album ukazał się 18 października, ale Muniek musiał odwołać zaplanowane wcześniej koncerty.

Dzięki rehabilitacji wokalista stopniowo wraca do zdrowia i czuje się już na tyle dobrze, że zdecydował się ofiarować na aukcję w Trójce swój akustyczny koncert. Chętnych wśród słuchaczy do licytowania nie zabrakło – pierwszy singiel Muńka z płyty „Syn miasta”, czyli „Pola”, aż 8 razy był numerem jeden na „Liście Przebojów Programu 3”, a teledysk w serwisie YouTube ma już ponad 14,5 miliona wyświetleń.

Występ wylicytowany został przez Pana Juliusza, który zaoferował za „prywatny” koncert w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej aż 35 tys. zł. W wydarzeniu wezmą jego najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Ale nie tylko. W trakcie pamiętnej audycji „Zapraszamy do Trójki”, prowadzonej jak zwykle przez Kubę Strzyczkowskiego, Pan Juliusz zaprosił również współfinalistów licytacji – Pana Bogusława z Warszawy, który za wejście swoich gości na koncert wpłacił 13 tys. zł oraz Pana Grzegorza (również ze stolicy) – on ofiarował za udział w wydarzeniu 5 tys. zł. Zaoferowana przez finałową Trójkę łączna kwota 53 tys. zł zasili w całości konto Fundacji Świętego Mikołaja, która przeznaczy je na stypendia dla zdolnych dzieci z niezamożnych polskich rodzin.

W tym roku Trójka zebrała – dzięki dwóm antenowym licytacjom i napływającym codziennie sms-om – już ponad 350 tys. zł.

Więcej o akcji: www.swietabezgranic.pl

 

Leave a Reply