“Spotkasz mnie” kolejnym singlem Fair Weather Friends

Fair Weather Friends prezentuje teledysk do singla pt. “Spotkasz mnie”. Utwór pochodzi z najnowszej płyty “Carte Blanche” dostępnej w sklepach oraz w serwisach cyfrowych od 30 sierpnia 2019. Album ukazał się pod naszym patronatem medialnym.

fot. Maciek Gapiński

“”Spotkasz mnie” jest czwartą piosenką z płyty “Carte Blanche”, którą chcieliśmy Wam pokazać z ruchomym obrazem. Obraz wymyślił i stworzył Mic Maślak, po tym jak obejrzał film o niewiele zdradzającym tytule: “Podróż na planetę prehistorycznych kobiet” (nie wiemy o czym). Nie śmiejcie się, kosmos jest ogromny, niewykluczone, że gdzieś jest taka planeta. My wierzymy.” – jak informuje zespół.

Nie oszczędzają ani siebie, ani instrumentów, a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy, lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z 4 liderów. 2 mini-albumy wydali własnym sumptem (‘Eclectic Pixels’ 2012, ‘Hello Sunday’ 2016), 1 maxi-singiel w należącym do Kamp! labelu Brennnessel (‘Fly By’ 2013), a debiutancki album ‘Hurricane Days’ ukazał się w 2014 roku.

Nowy album “Carte Blanche” jest esencją tego, co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą, co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę, w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się na polskie teksty, co otwiera dla nich nowy rozdział. W 11 piosenkach z najnowszego albumu nie ma miejsca na nudę, a słowa wokalisty Michała Maślaka, dodają całości osobistego charakteru.

 

Leave a Reply