Kami prezentuje premierowy singiel “Kruk”

“Kruk” to najnowszy singiel Kami. Nowy utwór od wokalistki to lekka zmiana kursu w jej twórczości. Do tekstu Jarka Jaruszewskiego “Bisza” powstała muzyka autorstwa Michała Szlempo i Kami.

fot. materiały promocyjne

Kami, czyli Kamila Abrahamowicz – swoją przeszłość wiąże raczej z muzyką jazzową. W 2015 roku zadebiutowała na rynku muzycznym pop-jazzowym albumem „Wherever You Go”.

 

W 2016 roku zaczęła współprace z jazz-rockowym trio Scodrix i w taki właśnie sposób w jej twórczości zaczęły pojawiać się wpływy rockowe, elementy bluesa, soulu. W 2018 roku wspólnie z Michałem Szlempo napisała muzykę do tekstu Jarka Jaruszewskiego „Bisza” pt. „Sen o parasolach”, który stał się częścią albumu formacji B.O.K „Symetria”. Wkrótce potem Bisz napisał dla niej “Kruka”, który właśnie przeżywa swoją premierę.

Kami to wokalistka, dyplomowana skrzypaczka, dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoją przeszłość łączy raczej z muzyką jazzową, jest laureatką m.in. II nagrody V Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie.

“Póki co nowy singiel to nie jest zapowiedź płyty, raczej pojedyncza rzecz, na pewno jednak zapowiadająca zmianę „kursu” w mojej działalności”– jak informuje Kami

Autorką ilustracji jest Kasia Księżopolska.

 

Leave a Reply