Nowa płyta zespołu Administratorr

30 sierpnia ukaże się nowa płyta zespołu Administratorr pt. “Czy”. Album pojawi się pod naszym patronatem medialnym. Sprawdźcie okładkę i listę piosenek.

Bartosz „Administratorr” Marmol przyzwyczaił nas ostatnimi czasy do elektronicznych dźwięków rodem z lat 80/90, które serwuje nam pod szyldem Administratorr Electro. Nie zapomniał jednak o swoich post punkowych korzeniach i reaktywował zespół Administratorr.

Ostatnie pięć lat było bardzo pracowitym okresem dla Bartosza Marmola, który wydał trzy płyty „Administratorra Electro” i drugą płytę „Piosenek o Warszawie” (współtworzonej z Lesławem z zespołu Komety). Wydawało się, że mocne brzemienia przestały być w orbicie zainteresowań tego artysty, ale w lipcu 2018r. w sieci zaprezentowany został nowy utwór Administratorra pt. „Bal Samotnych Ciał”, wraz z którym artysta zapowiedział trzecią płytę Administratorra i powrót do gitarowych brzmień.

4 lipca 2019r. odbyła się premiera pierwszego singla Administratorra pod tytułem „Samiec omega”. Do utworu nakręcony został teledysk, którego reżyserem jest Tomek Pieniak z którym Marmol współpracował przy teledyskach „Administratorra Electro”. Utwór zapowiada płytę pod tytułem „Czy”, która zarejestrowana i wyprodukowana została w latach 2018-2019 w studio Serakos przez Roberta i Magda Srzednickich (prod. m.in. Riverside, Larben Lehre, Komety, Lesław i Administratorr, Pustki). Zgodnie z zapowiedziami utwory osadzone będą w gitarowych klimatach alternatywnego rocka i nawiązywać w których będzie można odnaleźć klimaty rodem z Arctic Monkeys, ale również polską alternatywę lat 80-tych. W trakcie sesji nagraniowej Administratorra wsparł Kuba May grający aktualnie na perkusji w zespole The Analogs, gitary i wokale nagrany zostały przez Marmola.

Wszystkie utwory zaśpiewane są w języku polskim i tradycyjnie napisane zostały przez Marmola, który przyzwyczaił nas już do wyrazistego stylu prezentowanego w innych produkcjach („Administratorr Electro”, „Lesław i Administratorr”). Sam autor mówi, że „ (…) w tekstach składających się na album „Czy”, przewija się klimat bezsenności i coraz większej świadomości upływającego czasu. Zarówno jedno jak i drugie doskwierało mi w okresie powstawania tych utworów tak więc pomimo tego, że nie planowałem tego to stały się one narracyjnym light motivem”.

Tracklista:
1. Kofeina plus strach
2. Folia
3. Z nią cała ty
4. Karma sucha
5. Krew z nosa
6. Na „ukrainie”
7. Samiec omega
8. Autostrada A4
9. Suknia z wenflonem
10. Choćby tego nie chciała
11. Nie bądź chooj

 

Leave a Reply