“Samiec omega” czyli powrót zespołu Administratorr

Bartosz „Administratorr” Marmol przyzwyczaił nas ostatnimi czasy do elektronicznych dźwięków rodem z lat 80/90, które serwuje nam pod szyldem Administratorr Electro. Nie zapomniał jednak o swoich postpunkowych korzeniach i reaktywował zespół ADMINISTRATORR, który po pięciu latach milczenia prezentuje pierwszy singiel pt. „Samiec omega” zapowiadający nowy album.

Trzeci krążek Administratorra będzie nosił tytuł „Czy” i swą premierę będzie miał jesienią 2019r.

fot. materiały promocyjne

Ostatnie pięć lat było bardzo pracowitym okresem dla Bartosza Marmola, który wydał trzy płyty Administratorra Electro i drugą płytę “Piosenek o Warszawie” (współtworzonej z Lesławem z zespołu Komety). Wydawało się, że mocne brzemienia przestały być w orbicie zainteresowań tego artysty, ale w lipcu 2018r. w sieci zaprezentowany został nowy utwór Administratorra pt. “Bal Samotnych Ciał”, wraz z którym artysta zapowiedział trzecią płytę Administratorra i powrót do gitarowych brzmień.

Sam Marmol tak mówi o powrocie Administratorra:

„ (…) Ostatnie lata to dla mnie czas eksperymentowania brzmieniami i innym podejściem do tworzenia muzyki. Można powiedzieć, że dość świadomie odwiesiłem gitary na kołku, aby trochę odpocząć od hałasu i skupić się na innych obszarach. I tak powstał Administratorr Electro z którego jest niezmiernie dumny, gdyż pozwolił mi skręcić w muzyczne rejony w których wcześniej nie bywałem. Cała to elektroniczna epopeja zakończyła się tak jak większość dobrych wycieczek czyli dotarłem ponownie do punktu wyjścia. I znowu zachciało mi się poczuć za sobą ścianę dźwięku łomoczącą w potylicę. Z tym, że ta podróż zmieniła mnie bardzo – jestem w tym samym miejscu, ale jestem innym człowiekiem. Dlatego muzyka Administratorra będzie inna, odchudzona z różnorodnych zachcianek, które ulokowane zostały w AE i Piosenkach o Warszawie. Na polu bitwy został tylko alternatywny rock i ja.”

4 lipca 2019r. odbyła się premiera pierwszego singla Administratorra pod tytułem “Samiec omega”. Do utworu nakręcony został teledysk, którego reżyserem jest Tomek Pieniak z którym Marmol współpracował przy teledyskach Administratorra Electro. Utwór zapowiada płytę pod tytułem „Czy”, która zarejestrowana i wyprodukowana została w latach 2018-2019 w studio Serakos przez Roberta i Magda Srzednickich (prod. min. Riverside, Larben Lehre, Komety, Lesław i Administratorr, Pustki).

Zgodnie z zapowiedziami utwory osadzone będą w gitarowych klimatach alternatywnego rocka i nawiązywać w których będzie można odnaleźć klimaty rodem z Artick Monkeys ale również polską alternatywę lat 80-tych. W trakcie sesji nagraniowej Administratorra wsparł Kuba May grający aktualnie na perkusji w zespole The Analogs, gitary i wokale nagrany zostały przez Marmola.

Wszystkie utwory zaśpiewane są w języku polskim i tradycyjnie napisane zostały przez Marmola, który przyzwyczaił nas już do wyrazistego stylu prezentowanego w innych produkcjach (Administratorr Electro, Lesław i Administratorr). Sam autor mówi, że „ (…) w tekstach składających się na album „Czy”, przewija się klimat bezsenności i coraz większej świadomości upływającego czasu. Zarówno jedno jak i drugie doskwierało mi w okresie powstawania tych utworów tak więc pomimo tego, że nie planowałem tego to stały się one narracyjnym light motivem”

Na płycie „Czy” znajdzie się 11 utworów:

1 Kofeina plus strach
2 Folia
3 Z nią cała ty
4 Karma sucha
5 Krew z nosa
6 Na „ukrainie”
7 Samiec omega
8 Autostrada A4
9 Suknia z wenflonem
10 Choćby tego nie chciała
11 Nie bądź chooj

Płyta wydana będzie przez wytwórnie: Marmolada records.

ADMINISTRATORR – bio

ADMINISTRATORR to pseudonim artystyczny Bartosza Marmola, który w 2009 roku powołał do życia zespół grający i tworzący alternatywnego rocka. Początkowo projekt miał mieć charakter studyjny i jednorazowy, a pomyślany był jako ścieżka dźwiękowa do tomiku opowiadań Administratorra pod tytułem „Opowiadania w kaftanie”. Właśnie w takim celu jesienią 2009 r., w studio Serakos zrealizowano nagrania, które składają się na debiutancki album ADMINISTRATORRA pt. “Piosenki w kaftanie” (który wydany został w 2010 r. nakładem Jimmy Jazz Records). ADMINISTRATORR przerodził się z czasem w solowy projekt Marmola, który tworzy swoją muzykę i teksty. W 2013 roku ADMINISTRATORR wydał drugi album pt. “Powierzchnie wspólne”, który wydany został ponownie przez Jimmy Jazz Records pod patronatem medialnym radiowej Czwórki. W 2014 roku Administratorr zwiesił czasowo działalność, a Marmol zajął się prowadzeniem dwóch innych projektów tj. “Administratorr Electro” oraz “Lesław i Administratorr – Piosenki o Warszawie”.
Administratorr wznowił działalność w 2018r. kiedy to Marmol wszedł ponownie do studia Serakos i rozpoczął pracę nad nowym materiałem na trzecią płytę. W lipcu 2019r. światło dzienne ujrzał utwór pierwszy singiel pt. Samiec Omega, który jest zapowiedzią trzeciej płyty pt. „Czy”.

 

Leave a Reply