Kolejna zapowiedź płyty “Janerka na basy i głosy”

2 sierpnia ukaże się album “Janerka na basy i głosy”. Płyta jest hołdem dla wybitnego wrocławskiego twórcy – Lecha Janerki. Znajdzie się na niej kilkanaście kompozycji wrocławskiego muzyka. Kolejnym zwiastunem tego wydarzenia jest utwór “Ogniowe strzelby” w interpretacji Pablopavo i Niki.

fot. materiały prasowe

Bas, różnie wykorzystywany, nawarstwiany i przetwarzany jest jedynym instrumentem na płycie. Ten odważny pomysł powstał dlatego, że Lech gra i tworzy właśnie na gitarze basowej. W tym kontekście nie dziwi, że nagraniem kompozycji zajęło się dwoje doświadczonych basistów: Małgorzata Tekiel (m.in. Będzie Dobrze, Pudelsi, Pochwalone) i Piotr Pawłowski ( m.in. Made in Poland, The Shipyard). Zaprosili oni do współpracy wybitnych wokalistów i wokalistki. Wszyscy twórcy tego projektu są wielbicielami twórczości Janerki.

Pierwszym singlem zapowiadającym ten album była piosenka “Wieje” w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej.

Na płycie zaśpiewają:

Marcin Świetlicki -wybitny poeta, wokalista zespołów Świetliki, Zgniłość
Nika -wokalistka zespołów Morus, Pochwalone, Post Regiment
Pablopavo – pisarz, wokalista Vavamuffin, Pablopavo i Ludzików
Jarek Szubrycht – wokalista Lux Occulta, pisarz, dziennikarz
Wojciech Waglewski – lider Voo Voo
Katarzyna Nosowska – wokalistka zespołów Hey, Nosowska, pisarka
Lech Janerka -jako Lech Janerka

Dla podkreślenia wybitnych walorów tekstowych wrocławskiego artysty, w nagraniu płyty wzięli również udział ludzie zajmujący się na co dzień literaturą.
Chór piór stanowią m.in.: nagradzani poeci i poetki – Barbara KlickaMiłosz BiedrzyckiWojciech BonowiczJoanna Oparek, Marcin Świetlicki, pisarz i dziennikarz Jarek Szubrycht.

Warto podkreślić, że twórcy otrzymali błogosławieństwo Lecha Janerki dla tego projektu. Spodziewajcie się najlepszego.

 

Leave a Reply