Kolejna edycja Pol’and’Rock Festival

Pol’and’Rock Festival to największy letni festiwal muzyczny w Polsce, który odbędzie się w tym roku 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP.

Na każdej edycji festiwalu występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Od kilkunastu lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością. W tym roku wystąpią m.in.: Happysad, Hunter, Krzysztof Zalewski, Agnieszka Chylińska, Kult, Acid Drinkers, BAiKA, Daria Zawiałow, Tulia, Moskwa, Sidney Polak, Cyrk Deriglasoff, Kwiat Jabłoni, Bokka, Przybył, Ralph Kamiński, Gooral.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

Organizowany na początku sierpnia przez Fundację WOŚP Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą w pow. gorzowskim (Lubuskie) został zaopiniowany przez komendanta miejskiego policji w Gorzowie Wlkp. jako impreza o podwyższonym ryzyku. Dotyczy to terenu przed dużą i małą sceną festiwalu. Zdaniem Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP “nie ma to nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa, jest za to jawnym działaniem zmierzającym do utrudniania organizacji Festiwalu”.

Uznanie imprezy masowej za wydarzenie o podwyższonym ryzyku oznacza dla organizatora dodatkowe obowiązki, m.in. większą liczbę osób w służbach porządkowych i informacyjnych oraz ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Powoduje to większe koszty.

 

Leave a Reply