Powrót zespołu Goya i zapowiedź nowej płyty

„Rzeka” to pierwszy singiel promujący nowy studyjny album zespołu Goya, który ukaże się jeszcze w tym roku. Premierową piosenkę wspólnie stworzyli Magdalena Wójcik – wokalistka grupy, oraz Grzegorz Jędrach i Rafał Gorączkowski – muzycy zespołu.

Do utworu powstał także niecodzienny teledysk, będący połączeniem realnych ujęć natury z komputerową animacją. Za realizację klipu odpowiada ekipa Patman Crew.

Ostatnia płyta zespołu Goya – „Widoki” – ukazała się 23 października 2015 roku. Album promowały trzy single: „Inna historia”, „Najlepsze czeka nas” i „Zapowiedź”. Z kolei w ubiegłym roku grupa przypomniała o sobie wydając cover piosenki Maanamu „Krakowski Spleen”. Nowa płyta zespołu ukaże się we wrześniu br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Zespół Goya założyli w 1995 roku Magdalena Wójcik, Grzegorz Jędrach i Rafał Gorączkowski. Od tamtej pory wspólnie wydali siedem studyjnych albumów. Największą popularność przyniosły im takie utwory jak „Smak słów”, „Mój” czy „Tylko mnie kochaj”.

 

“Z wielką ekscytacją przedstawiamy Wam “Rzekę”.
W związku z tym, że Magdzie znudziło się już bieganie w zwolnionym tempie z rozwianymi włosami😉 w teledysku wzięła udział Aniela😀
Dziękujemy Patman Crew za cierpliwe rysowanie 12000 klatek.
Oglądajcie, udostępniajcie, dzielcie się z nami swoimi wrażeniami” – tak
 informuje zespół Goya w mediach społecznościowych.

 

*news – Jonatan Paszkiewicz

 

Leave a Reply