Solowa płyta Michała Kowalonka. Znamy okładkę i listę piosenek

„O miłości w czasach powstania” to długo oczekiwany, pierwszy solowy album Michała Kowalonka, lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz. Płyta ukaże się pod koniec maja pod naszym patronatem medialnym.

Materiał ten to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Tak sam Michał opowiada o albumie: „Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych.

To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi, czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i – jak mawiał Paderewski „…Zjednoczmy serca na tej ziemi”.

Tracklista:

⦁ Matki
gościnnie: Maciej Fortuna
⦁ Grudniowa etiuda
⦁ List od syna
⦁ To nie koniec
wokal: Bogna Jurewicz
⦁ Czemu mi serce tak bije
⦁ A gdyby tak nie było
wykonanie: Snowman, gościnnie:  Wojtek Grabek
⦁ Przez chmury i rzeki
⦁ Ulubiona piosenka
wokal: Dagmara Gregorowicz
⦁ Opowieść
⦁ Impresja  na motywach Paderewskiego – Daniel Grupa

 

Leave a Reply