Izabela Trojanowska w najnowszym teledysku Pawła Pilichowicza [PREMIERA]

„Jedność przeciwieństw” – tak zatytułowany jest trzeci singiel Pawła Pilichowicza, pochodzący z jego debiutanckiej płyty „ Życia szczegół”. Kompozytorem piosenki jest Krzysztof Misiak (ex O.N.A.), a autorem tekstu ceniony polski poeta Krzysztof Cezary Buszman. „Jedność przeciwieństw” to duet z Ryszardem Wolbachem.

W nagraniu wystąpili także: Krzysztof Misiak – gitara, Maciej Bieniek- instrumenty klawiszowe, Grzegorz Leliński- gitara basowa, Marek Jończyk- perkusja, Radek Dzięgielewski- skrzypce.

fot. Krzysztof Klat


Promocji “Jedności przeciwieństw” towarzyszy również teledysk, w którym wystąpiła znana polska wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska. Zdjęcia kręcono w Łodzi, lokacja zespołu to scena Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, zaś ujęcia plenerowe wykonano w opuszczonym ośrodku wczasowym w Miałkówku. Miejsce to tętniło życiem w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, dziś jest opuszczone i zrujnowane.

Peerelowską architekturą ośrodka w Miałkówku zachwycał się m.in. Filip Springer, polski reporter i fotograf, współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Lucieńskim jest symbolem najciekawszych osiągnięć architektonicznych Polski z czasów Peerelu. Chociaż próżno dzisiaj szukać w nim zrelaksowanych urlopowiczów, obiekt przyciąga wielbicieli postindustrialnej architektury i reporterów, którzy znajdują w nim echa słynnej na całą Polskę świetności.
Ośrodek był bardzo dobrze wyposażony jak na tamte czasy. Do dyspozycji gości było aż 120 pokoi, a także boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, a nawet dwa korty tenisowe.


Eksplorując ten sporych rozmiarów teren, można odnieść wrażenie, że ma on wiele wspólnego z Czarnobylską Strefą Wykluczenia. Tutaj również czas jakby się zatrzymał, a krzątający się po ośrodku ludzie po prostu nagle zniknęli.
To stanowiło kanwę pomysłu dla twórcy teledysku – scenarzysty, reżysera, autora zdjęć i montażu – Łukasza Klat. Sfilmowana historia oparta zastała na wspomnieniach i teraźniejszości bohaterki video-clipu, którą gra Izabela Trojanowska. Bohaterka, wzbudzona po wielu latach ze śpiączki, żyje wspomnieniami. Pamięta to miejsce sprzed lat, a dzisiaj po prostu stara cieszyć się życiem. Trudno powiedzieć czy dla ośrodka wypoczynkowego jest jeszcze jakakolwiek szansa na odrodzenie. Jednak – jak dowodzą losy bohaterki – zawsze istnieje szansa na powrót do życia. Trzeba tylko mieć nadzieję.


Teledysk jest ulokowaniem marki Gminy Gostynin. Środki pozyskane na jego realizację pochodziły z dofinansowania przeznaczonego na ten cel. Gmina Gostynin wspiera i promuję artystów, którzy są jej mieszkańcami, umożliwiając promowanie ich dorobku artystycznego szerszej publiczności w kraju.
Od samego początku promocja płyty Pawła Pilichowicza, mieszkańca Gminy Gostynin, przebiegała bardzo dynamicznie. Jego udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych oraz dwa video-clipy: „Wiersz o różnych światach” i „Obłędne błędy”, zaowocowały dużym zainteresowaniem publiczności, mediów i krytyki muzycznej (m.in. ocena 3/5 w magazynie Teraz Rock). Płyta znalazła się w kilku liczących podsumowaniach nagrań muzycznych 2018 roku, a także na tak zwanej „ długiej liście” nominacji w trzech kategoriach do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk 2018.

Leave a Reply