Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Wokalistka Tercetu Egzotycznego

1 maja zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka i liderka grupy Tercet Egzotyczny. Miała 78 lat. Tercet Egzotyczny był jednym z najdłużej działających zespołów w Polsce.

“Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 01 05 2019, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska– ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego” – taki wpis pojawił się w mediach społecznościowych dziś rano.

fot. archiwum (Universal Music Polska)

30 września 2018 r. w Hali Ludowej we Wrocławiu Tercet Egzotyczny świętował swoje 55. urodziny. Tego samego dnia premierę miała najnowsza płyta “Nieposkromiona życia samba”.

 

Tercet Egzotyczny powstał we Wrocławiu w 1963 roku z inicjatywy męża wokalistki – Zbigniewa Dziewiątkowskiego.  W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany “Tercet Egzotyczny”, na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka “Pamelo, żegnaj”.

Pierwsze poważne problemy zdrowotne Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej pojawiły się w 2017 roku, kiedy to dwa dni po Festiwalu w Opolu, wokalistka trafiła do szpitala. Lekarz wykrył wtedy żółtaczkę, a w dalszej kolejności raka trzustki.

 

 

Jedna odpowiedź do “Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Wokalistka Tercetu Egzotycznego”

  1. Nie wiedziałam że zmarła Izabela z tercetu egzotycznego. Tak cicho odeszła tak wielka artystka. Niezmiernie żałuję Jej.To był mój ulubiony zespół.piosenksrka. wszystko co śpiewała podobało mi się.

Leave a Reply