Premiera płyty zespołu Pozytywka i nowy teledysk

 Za nami długo oczekiwana premiera najnowszego studyjnego albumu nowosądeckiej Pozytywki. Szumnie zapowiadany na 11 kwietnia br. „Fundament Mocy” – jak i owiany tajemnicą premierowy klip – ujrzały światło dzienne.

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że ma być dynamiczniej, ciekawiej i jeszcze bardziej ‘Pozytywkowo’, jak również to, że nowy kawałek zbiegnie się z premierą drugiego krążka. Co do reszty, mogliśmy jedynie snuć domysły.

Zamieszczony niedawno na łamach portalu teaser „Fundamentu Mocy”, oprócz stylizacji zespołu na mod(ł)ę starożytnego Rzymu i korespondującej z nią lokacji, zdradzał (jak to teaser) stosunkowo niewiele. Prezentujemy kolejny po „Neonach” świeży kawałek “Mentalne budowle”  z nowej płyty, załączony do niego klip i garść informacji z pierwszej ręki.

Warto zapoznać się z najnowszą twórczością zespołu Pozytywka i zagłębić się w opowieść, którą niosą wszystkie zawarte na albumie utwory. „Fundament Mocy”, podobnie jak debiut, zachwyca zupełnie innym podejściem do tworzenia muzyki i chęcią pokazania czegoś nowego. Zachowano tu równowagę między mocniejszymi riffami a subtelną elektroniką. Podczas słuchania ciężko odczuć, by któreś piosenki zlewały się ze sobą. Łączenie w spójną całość różnych odmiennych elementów dostarcza siły, ale i pokaźnej dawki pozytywnych emocji – optymizmu, twórczej odwagi i nadziei. Płyta stanowi kolejną po „Pogodnej Unii Bohaterów” część bardziej rozbudowanego i głębszego konceptu: z jednej strony nawiązującego do debiutu formacji z 2017 roku, z drugiej tego, co w przyszłości stawiane będzie na fundamentach drugiego longplaya.

 

fot. materiały promocyjne

Muzycy nie kryją dumy z „Fundamentu Mocy”: To kolejny wymiar Pozytywki, który obudzi w słuchaczu drzemiącą moc! Nowy, energiczny album przedstawia przygody, przyjaźń oraz przenosi w rozmaite magiczne krainy, od pięknej natury po kosmiczne wibracje – komentuje Daniel „Deny” Gądek, lider formacji, i dodaje: „Mentalne Budowle” to utwór przedstawiający jak wielką moc twórczą ma myśl. Wszystko to, o czym myślimy, czy też wizualizujemy w naszych głowach, kreuje naszą rzeczywistość. Każde wyobrażenie ma swój skutek, a mając otwarty i jasny umysł możemy świadomiej dobierać myśli i budować swoje życie za pomocą marzeń. Także nie bójcie się marzyć!

Fundamenty są solidne, aż miło pomyśleć jak będą wyglądać kolejne piętra tego muzycznego konceptu – mówi Bartosz Szarek, menadżer Pozytywki. Podsumowuje też ostatni okres współpracy z zespołem: Parafrazując słowa klasyka: „Człowiek zostaje menadżerem, kiedy nie może być artystą. Tak samo, jak staje się donosicielem, kiedy nie może być policjantem. Albo informatorem, kiedy nie może być żołnierzem”. Półrocze spędzone z zespołem było dla mnie czasem wyjątkowym, pięknym i trudnym, frustrującym i fascynującym, „nowym” i „starym”. Miałem do czynienia z wieloma zespołami, ale w porównaniu z nimi, większość z nich była cienka jak barszcz z podłej jadłodajni. Chłopaki są inni! Przyznaję się oficjalnie – jestem wyznawcą zespołu Pozytywka!

Oprócz formatu fizycznego, „Fundament Mocy” będzie wkrótce dostępny poprzez iTunes, Spotify, Tidal oraz inne serwisy tego typu. A co przyniosą najbliższe miesiące? Juwenaliami Krako(w)skimi 2019 ekipa z Nowego Sącza inauguruje wiosenno-letni okres koncertowy, a już w maju fani dostaną w swoje ręce kolejny materiał wideo. Do którego utworu tym razem? Tak jak w przypadku premierowego klipu, tak i w tym temacie możemy jedynie snuć domysły. Fakt faktem, „Mentalnymi Budowlami” zespół mocno podkręcił oczekiwania fanów względem przyszłych nowinek wydawniczych.

„Fundament Mocy” | Tracklista:

1. Wiosna
2. Screamo Trickz
3. Biały Lew
4. Lato
5. Neony
6. Jagody
7. Raiders
8. Ścieżka Goku
9. Zaczarowane Koło
10. Doktor Elektron
11. Mentalne Budowle

Leave a Reply