Kasia Kowalska kolejnym polskim wykonawcą MTV Unplugged

MTV Polska przygotowuje kolejny koncert bez prądu. Tym razem gwiazdą serii Unplugged będzie Kasia Kowalska, która w ubiegłym roku świętowała 25-lecie pracy artystycznej. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 8 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

fot. materiały prasowe

Kasia Kowalska podczas swojej 25-letniej kariery nagrała dziewięć albumów i wypromowała wiele hitów, jak “Spowiedź”, “Coś optymistycznego”, “Wyrzuć ten gniew”, “Antidotum”, czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę. W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kowalska wydała nowy album, „AYA”, z którego pochodzą single „Aya”, „Alannah (tak niewiele chcę)“ i „Teraz, kiedy czuję”.
Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz nagród, w tym statuetkę dla „Najlepszego polskiego artysty” MTV EMA 2001.

Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, artystka wykona swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Muzyczne widowisko zostanie zarejestrowane 8 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenie MTV Music oraz platformie player.pl.

Partnerami projektu są player.pl oraz Miasto Gdańsk.

MTV UNPLUGGED
MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.
Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTVUnplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R, Brodka I Bednarek. Pierwszym polskim wykonawcą, który wystąpił w cyklu MTV Unplugged była Kayah.

Kasia Kowalska pojawiła się się jako gość specjalny na koncercie MTV Unplugged zespołu Wilki, który został zarejestrowany i wydany w formie CD/DVD. Wokalistka wykonała wtedy – razem z Robertem Gawlińskim -piosenkę “Cień w dolinie mgieł”.

 

 

Leave a Reply