Łukasz Stachurko w solowym projekcie Sonar Soul

27 marca to data premiery pierwszego singla z nadchodzącej solowej płyty Łukasza Stachurko (Rysy, Sonar), która ukaże się jesienią bieżącego roku. Na płycie „You Are My Sun” mają znaleźć się nie tylko utwory instrumentalne, ale także takie, które w swojej koncepcji będą wokalne.

fot. Kama Jankowska

Próba zdefiniowania „Definition”, bo właśnie taki tytuł nosi podany singiel, daje jasny obraz zaczerpniętych inspiracji przez Sonar Soula. Dany utwór to połączenie brytyjskiej sceny elektronicznej z dobrze wyważonymi, kolejno następującymi po sobie samplami. W powietrzu aż unoszą się dokonania Four Teta, który także krzyżuje muzykę klubową z elementami zaczerpniętymi z hip-hopu.

Projekt już budzi niemałe poruszenie na polskiej scenie muzyki elektronicznej i alternatywnej, gdyż Łukasz Stachurko to dobrze znana w tym środowisku postać. W fachu DJ-a zna go chyba każdy, kto bierze udział w muzycznych wydarzeniach Warszawy. Ponadto Łukasz dał się poznać szerszej publiczności za sprawą głośnego projektu Rysy, który stworzył wraz z Wojtkiem Urbańskim. Niemałe sukcesy odniesione na sprawą Rys pozwoliły płynnie przejść do sprawnego rozwijania zespołu Sonar z którym wydał już dwie płyty.

Jeszcze przed projektem Rysy ukazała się pierwsza solowa EPka wydana przez Łukasza o nazwie „Trip to A” EP. Łukasz Stachurko najwidoczniej nie lubi nudy, co też pokazuje za sprawą ciągle to nowych produkcji muzycznych. Pojawia się także jako producent na różnych polskich wydawnictwach, z których ostatnim jest album Holaka i Frosti’ego Rege „Tego nie widać, to słychać”. Oczekując jesieni zapewne usłyszymy jeszcze niejeden singiel z płyty „You Are My Sun”, tylko tym razem może już z jakimś gościem wokalnym. Sam album po pierwszym utworze zapowiada się bardzo ciekawie, czuć powiew świeżości bijący od „Definition”, co stawia całą produkcję jako tę, na którą wielu miłośników elektroniki będzie czekać z niecierpliwością.

Mateusz Kiejnig

 

Leave a Reply