“Daj mi tę noc” w interpretacji zespołów Babu Król i Smutne Piosenki

Utwór “Daj mi tę noc” zapowiada wspólną płytę zespołów Babu Król & Smutne Piosenki “Nowa Fala Polskiego Dansingu”. Premiera albumu już 5 kwietnia.

Pierwszym singlem promującym został „A co gdyby tak pójść w tango” reprezentujący część pierwszą albumu. To autorski utwór, który powstał w ramach warsztatów „OFF Opera” w oparciu o historie z młodości gnieźnieńskich Seniorek. We wszystkich tych opowieściach było obecne niedopowiedzenie. Czy zauroczenie trwało tylko do momentu zejścia z parkietu? Czy ich bohaterki zawsze trzymały się zasad czy ulegały porywom serca? 

Drugi, to singiel „Daj mi tę noc”, piosenka z repertuaru zespołu Bolter w nowej, emocjonalnej wersji Babu Króla. 

 

Płyta z coverami (vol. 2) powstała dzięki zaproszeniu zespołu Babu Król do koncertów z własną selekcją ulubionych piosenek sprzed lat na dziedzińcu poznańskiego Teatru Polskiego latem 2017 roku. Zaproszenie wyszło od znanych poznańskich animatorów kultury z klubu Dragon. Po dwumiesięcznej serii koncertów pod szyldem “Aj lajk Szopen” zespół wybrał z ponad trzydziestu przygotowanych coverów dziesięć, które znalazły się na wspólnej płycie z zespołem Smutne Piosenki.

 

Leave a Reply