“Miłość” nowym singlem Natalii Moskal z EP “Iłłakowiczówna. Bunt młodości”

Nowy singiel Natalii Moskal z płyty “Bunt młodości” to piosenka poruszająca temat silnego uczucia, ale nie w pojęciu romantycznej relacji damsko-męskiej. Utwór “Miłość” to głos zaangażowanej w sprawy społeczno-polityczne poetki Kazimiery Iłłakowiczówny.

Singiel powstał na bazie wierszy z dwóch tomików “Płaczący ptak” i “To, co się przydarzyło”. Melodię skomponował Jan Stokłosa.

Singiel “Miłość” promujący najnowszą EP-kę Natalii Moskal to utwór stworzony z połączenia dwóch wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny o tym samym tytule.

fot. Dawid Ziemba

Utwór, trochę na przekór, został opublikowany w Walentynki.

Nie jest to bowiem piosenka o miłości romantycznej, ale tej trudnej, wystawianej wielokrotnie na próbę miłości do ojczyzny. W pierwszej części piosenki wybrzmiewa mroczny aspekt miłości, która jest porównana do śmierci, przedstawiona jako coś obezwładniającego, ale trwałego. Dopiero później pojawia się nuta nadziei. – mówi Natalia Moskal.

Teledysk do piosenki oddaje atmosferę singla, w którym miesza się mroczny nastrój z ufnością o lepszą przyszłość. W klipie reżyserowanym przez nominowanego do Fryderyka 2019 Dawida Ziembę, Natalia wciela się w rolę “Miłości”. Zdjęcia były kręcone w Pałacu w Jabłonnie.

Nasza recenzja EP “Iłłakowiczówna. Bunt młodości”:

Natalia Moskal – “Iłłakowiczówna. Bunt Młodości”

 

 

*

Leave a Reply