Premierowa piosenka i zapowiedź płyty Lion Shepherd

Zespól Lion Shepherd zaprezentował nowy utwór „What Went Wrong”. Kawałek pochodzi z trzeciego albumu zespołu, którego premiera zapowiedziana jest na 29 marca 2019.

Album „III” to największa produkcja w historii zespołu. Użyto rekordowej ilości instrumentów perkusyjnych i strunowych. Zespół z odwagą czerpał pełnymi garściami ze wszystkich gatunków muzycznych. Pojawiają się tak charakterystyczne instrumenty dla zespołu jak gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, ale też nowości jak fortepian czy kwartet smyczkowy.

Lion Shepherd wsparli znakomici goście: Atom String Quartet, Robert Szydło (gitary basowe) oraz Łukasz Damrych (instrumenty klawiszowe).

Lion Shepherd tworzą Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja). Muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać ze wszystkiego co fascynujące. Progressive, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Otwarte – eteryczne formy i pokręcone metra. Rockowe ciosy i protest songi. Zespół chłonie wszystko, co go otacza. Ograniczenia i kunktatorstwo nie mają prawa głosu. Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach.

Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych – to wszystko sprawia, że Lion Shepherd z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy.

Lion Shepherd po dwóch udanych, i świetnie przyjętych albumach „Hiraeth” (2015) i „Heat” (2017), przygotowuje się do wydania kolejnego longplaya – „III”, który ukaże się 29 marca 2019 roku nakładem Universal Music Polska.
Album „III” to największa produkcja w historii zespołu. Ekipa przeniosła się do magicznego miejsca – Monochrom Studio. Tam pod okiem Ignacego Gruszeckiego oraz Roberta Szydło (Mikromusic) zarejestrowano 14 utworów.

Materiał z nowego krążka będzie można przedpremierowo usłyszeć na wiosennej trasie koncertowej:

02.03 Warszawa, Progresja
17.03 Łódź, Scenografia
23.03 Bydgoszcz, MCK
24.03 Gdynia, Klub Pokład
31.03 Wrocław, Stary Klasztor
06.04 Katowice, P23
07.04 Kraków, Kwadrat

Leave a Reply