Złota Płyta i trasa koncertowa “Back to the Garden” Moniki Borzym

Płyta “Back to the Garden” Moniki Borzym osiągnęła status Złotej Płyty. Z tej okazji wokalistka wraz z zespołem i gościem specjalnym –  Mitchellem Longiem wyruszają w trasę koncertową.

“BACK TO THE GARDEN” to album z poetyckimi piosenkami Joni Mitchell w doskonałych aranżacjach i wykonaniu znakomitych muzyków Michał Bryndal (Voo Voo), Michał Zaborski (Atom String Quartet), Robert Kubiszyn (A.M. Jopek), Mitchell Long ( Melody Gardot). 

fot. materiały promocyjne

 

14 lutego – Płock
15 lutego w Warszawie – w klubie 12na14 przy ul. Noakowskiego 16 odbędzie się uroczystość wręczenia artystce ZŁOTEJ PŁYTY!
16 lutego można będzie posłuchać “złotego  koncertu” w klubie PAPAJA w Ełku
17 lutego gramy we WROCŁAWSKIM klubie VERTIGO
18 lutego znów pojawiamy się w okolicach stołecznym – GRODZISK MAZOWIECKI tym razem
19 lutego  – KOSZALIN
20 lutego DARŁOWO
21 lutego POZNAŃ  i klub BLUE NOTE

Płyta “Back to the Garden” to świeże interpretacje piosenek kanadyjskiej legendy, kultowej Joni Mitchell – chluba Moniki. Płyta doceniona przez krytyków muzycznych i fanów Joni na całym świecie. Na płycie zagrali: wybitny amerykański gitarzysta Mitchell Long na co dzień grający z Melody Gardot, Robert Kubiszyn (Anna Maria Jopek, Gregoire Maret) – kontrabas, Michał Bryndal (Voo Voo) – perkusja, Michał Zaborski (Atom String Quortet) – altówka, Michael Patches Stewart, Radek Nowicki.

Charyzmatyczna wokalistka Monika Borzym urodziła się w Warszawie w 1990r. Wydała pięć płyt.
Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową przyjaciół i nauczycieli brała udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając nagrody i ważne doświadczenia zawodowe.
Przełomowym momentem w jej edukacji było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Dwa lata później otrzymała kolejne stypendium w LA Music Academy, gdzie studiowała pod okiem wybitnych artystów jak Tierney Sutton (8 nominacji do Grammy) i Dorian Holley (Michael Jackson, The Tonight Show).

Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music).

Pierwsze dwie nagrane w USA płyty Moniki, “Girl Talk” i “My Place” pokryły się platyną, a zagrali na nich najwybitniejsi muzycy amerykańskiej sceny jazzowej- im. John Scofield, Randy Brecker, Gil Goldstein, Aaron Parks… Kolejna, “Back to the Garden” za chwilę otrzyma status złotej, a czwarty studyjny album to “Jestem przestrzeń”- wydana z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego płyta z kompozycjami młodego pianisty i kompozytora Mariusza Obijalskiego do tekstów powstańczej poetki – Anny Świrszczyńskiej. Goście specjalni: John Scofield i Sebastian Studnitzky.
Monika Borzym jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie “Albo Inaczej” wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.
Studiuje psychoseksuologię, co obok muzyki stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.

W marcu 2018 roku odbył się koncert premierowy jej nowego projektu “Radiohedonistycznie” zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka, który jesienią 2018 ukazał się na płycie.

Leave a Reply