Misia Furtak powraca z piosenką “Nie zaczynaj”

Po 5 latach od “Epki” Misia Furtak wraca z solową płytą. Niedawno odbyła się premiera singla “Nie zaczynaj”.

Artystka powraca z krążkiem “Co przyjdzie?”. Premiera będzie miała miejsce 25 stycznia 2019 roku. Pierwszym singlem, który zapowiada album, jest “Nie zaczynaj”, którego można już słuchać we wszystkich serwisach streamingowych.

“Nie zaczynaj” otwiera płytę. To jedna z pierwszych piosenek, nad którą zaczęłyśmy pracować z Hanią Raniszewską na podstawie napisanych przeze mnie szkicunków – mówi Misia Furtak. – To piosenka mocna i delikatna zarazem. Nie ma w niej złości, krzyku. Jest siła, ale i subtelność. Myślę, że to dobrze oddaje atmosferę całej płyty.

fot. Kacha Kowalczyk

 

Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę “Epka”. W październiku 2015 ukazał się debiutancki singiel duetu Ffrancis, który współtworzy wraz z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti). W 2016 roku wystąpiła na płycie Wojtka Mazolewskiego “Chaos pełen idei”, a płyta otrzymała status złotej. Aktywna także jako dziennikarka: prowadziła m.in audycję autorską w Polskim Radiu RDC.

Dodaj komentarz