Nowa trasa Krzysztofa Zalewskiego ogłoszona

Krzysztof Zalewski ogłosił właśnie marcową trasę, która podsumowuje albumy „Zelig”, „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena”, ale co najważniejsze, podczas koncertów fani będą mogli usłyszeć premierowe utwory zapowiadające nową płytę.

 

fot. materiały promocyjne (Kayax)

 

 

Zalewski o nadchodzącej trasie:

Łuhuu!!! Wracamy na klubowy szlak! I znów będzie gorąco i będziemy się wspólnie gotować, tańczyć i rozbierać. Przeplotą się piosenki zeligowe i złote, ale też przetestujemy kilka nowych piosenek, i jakiś letni przebój… Szyjemy nowe meduzy w ramach wystroju i widzimy się już niebawem w całej Polsce!

Koncertowy Zelig
Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu.

Złoty chłopak
Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – z resztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary. Dominują tu numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne, które były wytańczone przez fanów na koncertach do ostatnich dźwięków. Uproszczone aranżacje, organiczne brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz zostały docenione przez dziesiątki tysięcy fanów na koncertach w całej Polsce.

Za bary z Niemenem 
Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Wieje w dobrą stronę…
Wakacje to zazwyczaj pracowity okres w życiu Zalewskiego. Ale te tegoroczne okazały się wyjątkowe. Krzysiek skomponował i napisał tekst do hitowego utworu „Początek” który razem z Dawidem Podsiadło i Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty wielotysięcznej publiczności koncertów Męskiego Grania.

Idzie nowe
Tymczasem, po zakończeniu wyprzedanej jesiennej trasy z utworami Czesława Niemena, Krzysztof nie pozwala długo czekać swoim fanom na możliwość wspólnego śpiewania i tańczenia. Wraz z nadejściem wiosny, 1 marca rusza w trasę podsumowującą jego dotychczasowe koncertowe poczynania. Na wiosennych koncertach usłyszymy zarówno utwory z „Zeliga”, „Złota”, kilka niemenowych szlagierów, ale przede wszystkim po raz pierwszy fani będą mogli usłyszeć całkowicie nowe utwory, przygotowywane na nadchodzący album, którego premiera planowana jest na przyszły rok.

Szczegóły trasy:
01/03 Radom
02/03 Wodzisław Śląski
07/03 Toruń
08/03 Tczew
09/03 Grudziądz
14/03 Szczecin
15/03 Poznań
16/03 Wrocław
17/03 Kraków
19/03 Katowice
20/03 Warszawa
24/03 Łódź
25/03 Gdańsk
31/03 Białystok
01/04 Augustów

Leave a Reply