Premiera debiutanckiej płyty Superhuman Like Brando

30 listopada odbyła się premiera debiutanckiego albumu zespołu Superhuman Like Brando pt.„Superhunam Like Brando”. Płytę promuje singiel „Taksówkarz”. W nowym lyric video zespół przedstawia kolejną piosenkę z płyty – „W stronę Słońca”.

fot. materiały promocyjne (Adam Tuchlinski)

Debiutancki album warszawskiego trio, to jedenaście numerów, które można zapamiętać z chwytliwych refrenów i popowych melodii, z grungowej wściekłości i rock’n’rollowej energii.

To podróż po nocnej Warszawie, opowieści o miłościach, tęsknotach i nadziejach, zagrane raz z niemal dream-popową czułością, a raz z punkową furią. Muzyka SHLB nie sięga do żadnych oczywistych wzorców. Każdy znajdzie w niej odniesienia na miarę swoich muzycznych doświadczeń.
Album promuje singiel „Taksówkarz”. Do piosenki zatytułowanej „W stronę Słońca” powstało lyric video autorstwa Aleksandry Kryger.
Album został wydany pod szyldem wytwórni Nextpop. Zespół z premedytacją zrezygnował z producenta muzycznego albumu. Autorką okładki jest Rachel Wood.

Superhuman Like Brando tworzą:

Dawid Karpiuk
-wokalista, gitarzysta, songwriter,

Łukasz Moskal – jeden z najbardziej charakterystycznych polskich perkusistów, znany z wielu projektów muzycznych, grał z między innymi z Brodką, Nosowską i Sister Wood,

Wojtek Traczyk – gitarzysta basowy, wszechstronny i kreatywny muzyk, współpracujący wcześniej z Gabą KulkąMarią Peszek, Warszawskim Combo Tanecznym Sister Wood. Znany ze współpracy z wielkimi postaciami światowego jazzu, m.in. Peterem Brötzmannem, w SHLB wraca do rockowych korzeni.

Powstanie SHLB było wynikiem zrządzenia losu, nikt nie pamięta jak to się stało. Początki zespołu, kiedy w 2017 roku występował podczas Spring Break Festival i Europejskich Targów Muzycznych „co jest grane” nie wskazywały na to, że ponad rok później zostanie nagrany polskojęzyczny album. W czerwcu 2017 roku ukazał się pierwszy, anglojęzyczny singiel zespołu pt. „Burn Burn Burn”, do którego powstał teledysk.

Premierowy koncert zespołu Superhuman Like Brando odbędzie się 13 grudnia, w Warszawie, w klubie Znajomi Znajomych.

Leave a Reply