Nowa płyta Stanisława Soyki. Znamy okładkę i listę piosenek

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy album  jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.” Płyta ukaże się 1 lutego.

Ten – w pełni autorski –  Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców – „Mamulu, Tatulu”.

Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”,   jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć  – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.

Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka„Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także  – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać  – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.

I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.

„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk, w reżyserii Bartosza Piotrowskiego.

1 lutego ukażą się dwie wersje płyty: dwupłytowa z dodatkowym krążkiem z utworami koncertowymi oraz wersja jednopłytowa.

Lista utworów:

CD1

1.    Przyszedł czas na zmiany
2.    Ławeczka – bajeczka
3.    Zależy mi
4.    Mamulu, Tatulu
5.    Lubię wracać do Warszawy
6.    Nie ma ich
7.    Ciszy nie unikaj
8.    W Piotrowym mateczniku
9.    Tango pozostało
10.  I już i tyle
11.  Wielka rzeka

CD2
Koncert w Teatrze Kamienica  z okazji „60-lecia Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego”
9 października 2018 roku

1. Lubię wracać do Warszawy – live
2. Przyszedł czas na zmiany – live
3. Ławeczka – Bajeczka – live
4. Mamulu Tatulu – live
5. Zależy mi – live

 

Leave a Reply