Premierowy teledysk Agi Dyk

Przedstawiamy premierowy teledysk Agi Dyk do utworu “Stróż”. To ciepła i nastrojowa ballada, w której wokalistka odkrywa swoją nostalgiczną naturę.

“Stróż” jest utworem napisanym o i dla mojej “M”. Myślę, że to krótkie zdanie jest bardzo pojemne. Wszystko tłumaczy. Jestem pewna, że odbiorca po przesłuchaniu tej piosenki zrozumie moją werbalną oszczędność” – tak o swojej nowej piosence opowiada Aga Dyk.

Wokalistka jest autorką tekstu. Muzykę napisała wspólnie z gitarzystą Marcinem Cyzowskim, poznanym dzięki platformie 2track, stworzonej z inicjatywy znanego producenta i muzyka Bogdana Kondrackiego. 2track to miejsce przestrzeni internetowej, gdzie wokaliści, muzycy i producenci mogą się poznać, połączyć swoje siły i umiejętności.

fot. materiały promocyjne

Tak też się stało w przypadku utworu “Stróż”. W wyniku takiej współpracy powstała bardzo osobista i ważna dla Agi ballada.

Aga Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Jest aktywną przedstawicielką Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory jak “Mało wiesz o miłości” czy “Sorry mama”. Z zespołem Sane nagrała utwór “Berlin płonie”. W 2004 roku wygrała program “Szansa na sukces” z udziałem grupy Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z nimi ponad 500 koncertów i nagrała trzy płyty: “Brathanki grają Skaldów” (2011), Brathanki – Kolędy (2012) i “moMtyle” (2014). Ostatnie wydawnictwo promował singiel “Mamo, ja nie chcę za mąż”, który ma już ponad 12 mln odsłon na YouTubie.

Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej solowe piosenki “Creme Brulee” i “Wracaj.com” zyskały ponad 1 mln wyświetleń. W 2018 roku Aga Dyk wydała swój pierwszy solowy album pt. “Odlot na Dominikanę”.

Leave a Reply