Premiera. Frank &Love z utworem “Powietrze”

Utwór „Powietrze” to drugi singel promujący wydaną w październiku debiutancką ep-kę warszawskiego kwartetu Frank & Love. Znalazły się na niej trzy kompozycje.

fot. Karolina Wydryszek

Niezwykle lekka, świeża i przestrzenna piosenka oddaje ciepły koloryt zespołu Frank & Love.

 

 

Zespół tak pisze o swojej twórczości:

„Frank & Love to muzyczne spotkanie w pół drogi pomiędzy soulem a rockiem, latami 80. a dwutysięcznymi, winylem a streamingiem, Marsem a Wenus, Polską a Zachodem, Anną Jantar a Kravitzem… Możemy wymieniać tak jeszcze długo, albo po prostu przyznać, że naszym marzeniem jest powrót do najczystszych źródeł popularnej muzyki, bez niepotrzebnego blichtru, patosu i komercyjnej ornamentyki. Jeśli chodzi o teksty, nasze piosenki (częściowo angielsko-, częściowo  polskojęzyczne) prezentują romantyczny i bardzo kobiecy punkt widzenia. Ich autorką jest bowiem głównie nasza wokalistka, Ania.

Gramy razem od lata 2016. Wiosną 2017 roku światło dzienne ujrzały nasze pierwsze nagrania studyjne, wtedy też ustalił się skład zespołu, opierający się na wokalu, klawiszach, gitarze i perkusji. Wkrótce potem ruszyliśmy na podbój scen warszawskich klubów – graliśmy m.in. w Remoncie, Piwnicy pod Harendą, VooDoo, Składzie Butelek czy Klubokawiarni Towarzyskiej. W 2018 roku zespół wyruszał także kilkakrotnie poza granice Warszawy – wystąpiliśmy w łódzkim klubie rockowym New York, oraz na letnich festiwalach „Słońce Mazur” w Budach i „Zew Natury” we Włodawie. Druga połowa 2018 roku to ważny i ciekawy czas, czas aż czterech „pierwszych razów” Frank & Love: pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej, pierwszego wideoklipu, pierwszej współpracy z profesjonalnym managementem i pierwszej EPki”.

 

Leave a Reply