Damian Maliszewski i premierowy utwór “Kochaj”

“Kochaj” to premierowy utwór Damiana Maliszewskiego, do którego wokalista napisał słowa i muzykę. Teledysk do piosenki, w reżyserii Huberta Gostomskiego, został zrealizowany na Malcie.

Kilka lat temu Damian zaśpiewał utwór “Hallelujah” Leonarda Cohena w polskim tłumaczeniu Macieja Zembatego. Do dziś występ zobaczyło kilka milionów internautów na wszystkich kontynentach. Wykonaniem zachwycił między innymi media w USA. Koncertował dzięki temu między innymi w Ameryce. W 2012 roku dostaliśmy też jego autorską kompozycję pt. “Niewinni niedoskonali”.

fot. Hubert Gostomski

Nowa propozycja to ciepła, melodyjna piosenka, gdzie wokalista stawia głównie na prosty przekaz.

W ramach ciekawostki warto dodać, że w trakcie nagrania teledysku do “Kochaj” doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Silny poryw wiatru zachwiał Damianem stojącym na krawędzi prawie 200 metrowego klifu. Wokalista, żeby się ratować przed upadkiem w ogromną przepaść, odskoczył do tyłu, co przypadkiem uchwyciła kamera i co można zobaczyć na dużym monitorze w 2.45 minucie teledysku. “Nie chcieliśmy rezygnować z tego ujęcia, a mamy tylko jedno, wiatr nie pozwalał na kolejne, więc ujęcie weszło do teledysku”.

Na Malcie też odbyła się sesja zdjęciowa na okładkę singla. W nagraniach udział wzięli znani polscy muzycy.

Leave a Reply