Teledysk do piosenki “Skąd tyle zmian” Martyny Jakubowicz

“Skąd tyle zmian” to pierwszy singiel z wydanej w maju tego roku albumu “Zwykły włóczęga” Martyny Jakubowicz. Właśnie premierę miał teledysk do tej piosenki. Przypomnijmy, że objęliśmy patronat medialny nad tym albumem.

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialna jest Dominika Cierplikowska.

“Historia, którą opowiadam jest symboliczną interpretacją tytułu: Skąd tyle zmian. 

Każdy ma jakiś swój świat i w nim funkcjonuje. Spotykamy się w różnych damsko męskich relacjach, przyjaźniach i zaczynamy żyć w dyfuzji czyli łączenia naszych światów, często przeciwległych biegunów.

Przejmujemy przyzwyczajenia, słowa drugiej osoby mimowolnie lub w imię relacji. Jednym się to udaje, innym nie. 

To co łączy bohaterów to pewnego rodzaju zagubienie, wyobcowanie, niepokój wynikający z tego, że czegoś poszukują. Siebie nawzajem? Tego nie dopowiadam.

„Komunikują się” światłem/lusterkami puszczając sobie „zajączki”, a natura i surowy beton to ich wewnętrzne światy, które muszą przed sobą otworzyć. 

Światło w tym klipie jest dla mnie takim cichym trzecim bohaterem, a lustro metaforą zmian jakie dostrzegamy spoglądając w nie, widząc siebie lub odbicie tego co za nami, a czego czasem nie chcemy dostrzec. Często jest też tak, że druga osoba jest odbiciem nas samych.

Zmiany to strach, niepokój, niepewność, a mój obraz jest ich wizualną pocztówką, inspirowaną wydarzeniami mojego życia”.

Recenzja płyty z piosenkami Boba Dylana pt. “Zwykły włóczęga” Martyny dostępna tutaj:

Martyna Jakubowicz – “Zwykły włóczęga”

 

Leave a Reply