Miuosh i Smolik w NOSPR z drugim singlem

Miuosh i Smolik zaprezentowali drugi singiel z nadchodzącej płyty “Miuosh / Smolik / NOSPR”. W utworze pt. “Miasto szczęścia” gościnnie zaśpiewała Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic.

Album “Miuosh / Smolik / NOSPR” ukaże się już 25 maja. Ten krążek to wynik spotkania wyjątkowych osobowości podczas koncertu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Piosenka “Miasto szczęścia” oryginalnie pochodzi z ubiegłorocznej płyty Miuosha pt. “POP.”. Wykorzystano w niej fragment pochodzący z “Jeziora szczęścia” Bajmu. I właśnie partię śpiewaną przez Beatę Kozidrak wykonała Natalia Grosiak.

Pierwszym singlem była piosenka “Wizje”, gdzie gościnnie pojawił się Piotr Rogucki.

 

W 2018 roku Miuosh postanowił połączyć siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Andrzejem Smolikiem, którego muzyka stanowi mieszankę subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Nazwisko Smolika nierozerwalnie związane jest jednak nie tylko z doskonałymi dźwiękami, ale również z najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją.

Spotkanie dwóch tak nietuzinkowych osobowości musiało zaowocować projektem niezwykłym, o czym świadczy fakt, że w 12 minut wyprzedały się bilety na wszystkie trzy koncerty w ramach MIUOSH / SMOLIK / NOSPR. Kolaboracja ta różni się od wcześniejszych dokonań Miuosha na scenie katowickiego NOSPR-u.

Raper oddał w ręce producenta swoje najważniejsze w dorobku utwory, a Smolik, wbrew oczekiwaniom wielu, wmieszał w nie wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, które połączone zostały z symfonicznymi dźwiękami orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy.

Leave a Reply