Premiera od Marysi Starosty

“Dlatego” to pierwszy singiel z solowej płyty Marysi Starosty pt. „Ślubu nie będzie”, który będzie miał premierę 11 czerwca.

„Ten utwór powstał jako pierwszy i z ta pierwszą emocją został pozostawiony na płycie. Bez tego utworu ta płyta nie istnieje a gdyby nie „ta płyta” nie powstałby ten utwór” – opowiada o singlu Marysia.

Do współpracy nad „Ślubu Nie Będzie” Marysia zaprosiła Sampler Orchestra – zespół producentów hip-hopowych, założony w Warszawie przez Pawła Moszyńskiego i Stanisława Koźlika, nominowany do Fryderyków 2016 za album „Różewicz – Interpretacje”.

Nowy utwór odsłania inne oblicze muzyczne. Kompozycja kołyszę się pomiędzy rytmem brudnych hip-hopowych sampli, a czymś bardziej alternatywnym.

Wokalistka jest znana głównie dzięki współpracy z Sokołem, z którym nagrała dwie płyty – “Czysta brudna prawda” (2011) i “Czarna biała magia” (2013). Oba krążki sprzedały się w ilości ponad 30 tyś. egzemplarzy, zyskując tym samym status platynowej płyty. 2008 rok należy jednak uznać za debiut Marysi, kiedy to ukazał się album “Maryland”. Za produkcję odpowiedzialny był Grzegorz “Grzech” Piotrowski i Mateusz “Matheo” Schmidt.

 

Muzyka: Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński, Maria Starosta

Słowa: Maria Starosta

Produkcja muzyczna: Sampler Orchestra

Miks: Staszek Koźlik, eReM

Leave a Reply