Gienek Loska nie żyje. Muzyk miał 45 lat

Gienek Loska nie żyje. “Zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu” – poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. Artysta miał 45 lat. Pogrzeb odbędzie się dziś na Białorusi.

 “Na swojej ukochanej Białorusi, w otoczeniu bliskich, odszedł na drugą stronę. Do zobaczenia przyjacielu” – napisali jego przyjaciele z zespołu Gienek Loska Band.

fot. PAP

Muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz, zwycięzca pierwszej edycji programu “X Factor” i lider zespołu Gienek Loska Band, z którym wydał dwie płyty, doznał udaru podczas pobytu w rodzinnym domu w Białooziersku na Białorusi. Odwiedzał wtedy swoją mamę. Następnego dnia miał wracać do Polski. Nie zdążył. Na stół operacyjny w szpitalu w Baranowiczach trafił dopiero po jedenastu godzinach.

“W wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki , za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy. Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki jaki na nim pozostaną przekażemy na Fundusz Pomocowy PFM służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie” – dodaje Polska Fundacja Muzyczna.

 

Dodaj komentarz