Nie żyje współzałożyciel Bajmu Jarosław Kozidrak
Jarosław Kozidrak był bratem Beaty Kozidrak i współzałożycielem zespołu Bajm. Choć w 1987 roku rozstał się z grupą, to on stworzył takie przeboje jak: „Dwa serca, dwa smutki”, „Nie ma wody na pustyni”, „Różowa kula” i „Józek nie daruję Ci tej nocy”. Miał 63 lata.
Judyta Pisarczyk – „Koncert w Trójce”
Płytę „Koncert w Trójce” Judyty Pisarczyk nagrano podczas koncertu w Trójce w listopadzie 2017 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Propozycja niezwykle interesująca, która sprawdzi się także podczas tego lata. To nie tyle fragment muzyki jazzowej, co z niezwykłym wdziękiem zaprezentowane piosenki z tego gatunku muzycznego. Więcej w naszej recenzji.
Barbara Wrońska z nowym singlem „Nieustraszeni”
Barbara Wrońska prezentuje nowy singiel pt. „Nieustraszeni”. Piosenka pochodzi z pierwszej solowej płyty wokalistki. „Dom z ognia” ukazał się w lutym tego roku.
Znaki – „Oczarowanie”
W marcu tego roku ukazała się debiutancka płyta grupy Znaki pt. „Oczarowanie”. Za kompozycje i aranżacje wszystkich utworów odpowiedzialni są muzycy zespołu w składzie: Mateusz Wróbel (wokal), Artur Szmer (gitara elektryczna i akustyczna), Tomasz Balicki (gitara basowa), Marcin Obielak (instrumenty klawiszowe) oraz Marcin Żmuda (perkusja). A co usłyszycie na ich krążku? O tym w dzisiejszej recenzji.
„Męskie Granie 2017. Dogrywka” i zapowiedź nowej trasy
Wkrótce rusza kolejna trasa „Męskiego Grania”. My jednak wspominamy ubiegłoroczne koncerty, a pomoże nam w tym najnowszy album „Męskie Granie 2017. Dogrywka”. Poznajcie naszą recenzję zanim zaplanujecie kolejne wyjazdy koncertowe.
Nasza rozmowa z Gracjanem Kalandykiem o debiutanckiej płycie „Dwa słowa”
20 kwietnia ukazała się debiutancka płyta Gracjana Kalandyka pt. „Dwa słowa”. Przez 2 lata pod opieką równie niebanalnie myślącego o muzyce producenta – Roberta Amiriana (Next Pop) tworzył swój nieoczywisty stylistycznie album.
Wywiad z Michałem Bajorem z okazji 45-lecia działalności artystycznej
Prezentujemy krótki wywiad z Michałem Bajorem z okazji 45-lecia działalności artystycznej. Rozmowa została przeprowadzona w Sopocie przed jego recitalem z tej okazji.
Martyna Jakubowicz – „Zwykły włóczęga”
Dziś przyglądamy się bliżej najnowszej płycie Martyny Jakubowicz pt. „Zwykły włóczęga”, z piosenkami Boba Dylana. Poznajcie naszą recenzję i koniecznie posłuchajcie całego albumu.
Wilki z premierową piosenką „Na krawędzi życia”
Z okazji jubileuszowej płyty „26/26” przypominamy premierową piosenkę zespołu Wilki pt. „Na krawędzi życia”. Jubileusz działalności zespołu Wilki, który podsumowuje ten album jest dosyć nietypowy. “26/26” zamyka 26 lat istnienia grupy, licząc od ukazania się ich pamiętnej, debiutanckiej płyty pt. “Wilki”.
Ranking 10. piosenek na Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu piosenek dla dzieci, które stały się istotną częścią polskiej muzyki rozrywkowej. Ranking można nazwać “Dorośli dzieciom”. Niemal wszystkie utwory znalazły się lub promowały filmy dla młodszej publiczności.
Cereus – „Dystonia”
Pod koniec kwietnia tego roku zespół Cereus wydał swój debiutancki album pt. „Dystonia”. Powstali w 2012 roku i pochodzą z Warszawy. Ich muzykę określa się mianem post-progress (Post-prog). Twórczość Cereusa jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu. Więcej w dzisiejszej recenzji.
Limboski – „Poliamoria”
Nowa płyta Limboskiego pt. „Poliamoria” ukazała się pod koniec kwietnia. Mieliśmy okazję być na jednym z koncertów wokalisty, z którego fotorelację możecie znaleźć na naszym portalu. Tym razem przyglądamy się jednak całej płycie.





