Wywiad z Michałem Bajorem z okazji 45-lecia działalności artystycznej

Prezentujemy krótki wywiad z Michałem Bajorem z okazji 45-lecia działalności artystycznej. Rozmowa została przeprowadzona w Sopocie przed jego recitalem z tej okazji.

Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2018 artysta zaprezentował kilka swoich najważniejszych kompozycji. Michał Bajor został też uhonorowany  Kryształowym Sercem od Telewizji POLSAT, Platynową TeleKamerą oraz nagrodą specjalną za 45 lat pracy od prezesa Sony Music Polska – Macieja Kutaka.

fot. materiały promocyjne

Michał Bajor, urodzony w 1957 roku w Głuchołazach, został jedną z najważniejszych postaci polskiej piosenki. Zadebiutował koncertową płytą “Live” w 1987 roku.

Najnowsza pyta Michała Bajora “Od Kofty… do Korcza vol.2″ukazała się w 2017 roku i niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). Na repertuar jubileuszowego zestawu złożyły się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Druga część zawiera wyłącznie kompozycje Włodzimierza Korcza, do tekstów wybitnych autorów, m.in. Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.

 

Wideo i montaż: Marcin Kobiałka, Sony Music Poland

Prowadząca: Kasia Gawęska, Sony Music Poland

 

Leave a Reply