„IRA – bo jest paru ludzi” – recenzja książki
„Jedna z ostatnich prawdziwych rockowych kapel!” – tak o nich mówi Grzegorz Markowski. IRA przekroczyła trzydziestkę, a wciąż tworzy, nagrywa płyty i znajduje przychylność słuchaczy i radia. Na czym polega ich fenomen? Na to pytanie próbuje odpowiedź pierwsza książka o zespole. Z jakim skutkiem? O tym w dzisiejszej recenzji.
Dorota Osińska prezentuje kolejny singiel z najnowszej płyty
Prezentujemy teledysk do utworu „Stop the Show” Doroty Osińskiej z jej najnowszego albumu „Dorota Osińska”, który ukazał się pod naszym patronatem we wrześniu ubiegłego roku.
Marek Biliński we wspólnym projekcie z duetem Xxanaxx
Utwór „Duch” został stworzony przez zespół Xxanaxx wspólnie z prekursorem polskiej muzyki elektronicznej – Markiem Bilińskim – w ramach współpracy z marką samochodową.
Agressiva 69 – „Deus Ex Machina”
Agressiva 69 to polski zespół muzyczny, jeden z pierwszych przedstawicieli rocka industrialnego, założony w 1989 w Krakowie. Założycielami grupy są Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk. Właśnie ukazała się reedycja ich kultowej, pierwszej płyty „Deus Ex Machina”. Wznowienie dostępne jest na CD i płycie winylowej.
Spring Rolls – „Universum”
Debiutancka płyta zespołu Spring Rolls ukazała się w grudniu 2018 roku. „Cały album jest podróżą po dzisiejszym świecie” – mówi o „Universum” wokalista Artur Łukasik. A jak prezentuje się ich muzyka? O tym w dzisiejszej recenzji.
Abradab – „048”
23 listopada 2018 roku ukazała się nowa płyta Abradaba pt. „048”. Dziś bliżej przyglądamy się temu albumowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.
Holak i Frosti Rege – „Tego nie widać, to słychać” [RECENZJA]
Prawdopodobnie najbardziej kontrastowy rapowy duet ostatnich lat. Frosti Rege – przedstawiciel sceny ulicznej, zeszłoroczny debiutant labelu Prosto, spotyka się z Holakiem, artystą z dłuższym stażem zdobywającym coraz większą grupę fanów swojego „pastelowego stylu”. Ich wspólna płyta „Tego nie widać, to słychać” ukazała się 18 stycznia.
„Słowa bez muzyki zdecydowanie tracą na sile uderzenia” – nasza rozmowa z Wojciechem Wojdą (Farben Lehre)
1 września 2018 roku ukazała się nowa płyta zespołu Farben Lehre pt. „Stacja Wolność”. Z tej okazji mieliśmy okazję porozmawiać z wokalistą i liderem grupy – Wojciechem Wojdą.
List Otwarty – „Hologramy”
11 stycznia ukazał się nowy album zespołu List Otwarty, nad którym objęliśmy patronat medialny. Płyta „Hologramy” jest zdecydowanym odejściem od hip-hopowych korzeni grupy, która skręciła w stronę mocniejszych, gitarowych brzmień. Bardzo trudno wrzucić jest ten krążek do gatunkowej szuflady, co jest odważnym zabiegiem. Poznajcie naszą recenzję tego krążka.
Trwająca trasa koncertowa Korteza [RELACJA]
9 stycznia, dzięki uprzejmości firmy Jazzboy, mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Korteza, który odbył się w łódzkim klubie Wytwórnia.
25-lecie zespołu Marcin Wasilewski Trio
W 2019 roku obchodzą 25-lecie artystycznej współpracy. Gwiazdy polskiego jazzu: Marcin Wasilewski, Sławek Kurkiewicz i Michał Miskiewicz, razem tworzący Marcin Wasilewski Trio, wchodzą w wiek późno młodzieńczy, ale tylko patrząc na ich wspólną muzyczną metrykę.
Michał Szpak w Łodzi [FOTORELACJA]
14 stycznia w łódzkim Teatrze Muzycznym odbył się koncert Michała Szpaka. Prezentujemy naszą fotorelację z tego wydarzenia.





