Pierwszy singiel zespołu Inner Rival [PREMIERA]
„A Lot!” to pierwszy singel promujący debiutancką płytę warszawskiej grupy Inner Rival. Tylko u nas premiera ich nowego utworu!
L.U.C. i Rahim – „Homoxymoronomatura”
„Homoxymoronomatura” to długo oczekiwany owoc współpracy L.U.C. i RAHIMA. Album ukazał się w 2007 roku. W swoim czasie był to jeden z pierwszych w Polsce albumów, łączących trip-hop i hip-hop z brzmieniem orkiestry, która wraz z malowniczą liryką tworzy jedyny w swoim rodzaju pejzaż ludzkości.
Cytadela – „Do źródeł mroku”
CYTADELA to jeden z najważniejszych zespołów tzw. polskiej nowej fali. I choć przez lata ich styl uległ metamorfozie, to wciąż są wierni własnemu postrzeganiu muzyki. W grudniu 2018 roku ukazała się ich nowa płyta pt. „Do źródeł mroku”. Więcej w dzisiejszej recenzji.
Kukiz i Perverados – „Wyspa zielona”
W listopadzie 2018 ukazała się nowa płyta Pawła Kukiza (Kukiz i Perwerados) pt. „Wyspa zielona”. Kontrowersyjny, zepchnięty na margines jako muzyk, jednak wciąż tworzący. Jaki jest jego nowy album? O tym w dzisiejszej recenzji.
Andrzej Piaseczny – „25+”
Pod koniec 2018 roku ukazała się koncertowa płyta Andrzeja Piasecznego z największymi przebojami w nowych wersjach. To zapis ubiegłorocznej trasy koncertowej z okazji 25-lecia jego debiutu scenicznego, która biła rekordy popularności. Dodatkowo na płycie znalazły się dwa premierowe utwory wokalisty. Poznajcie naszą recenzję tego krążka.
Iggy Pop na antenie BBC promował polskich artystów
Iggy Pop na antenie BBC prezentuje i rekomenduje muzykę, która po prostu mu się podoba. W swoich audycjach sam dobiera listę wykonawców. W jednym z programów pojawili się według niego najciekawsi wykonawcy z Polski.
Marta Zalewska – „Marta Zalewska”
Marta Zalewska to nagromadzenie talentu na jedną osobę, które mocno przekracza normę. Od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. „Będzie Głośno!” – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych zdolnych polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią i to dzięki temu konkursowi Marta wydała debiutancką płytę w grudniu 2018 pod naszym patronatem.
Zespół Baśnia z premierową piosenką „Night Of The Lost”
W grudniu 2018 miała miejsce premiera pierwszej piosenki projektu baṣnia, “Night Of The Lost”. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego, który stworzył psychodeliczną, odrealnioną wizję relacji dwóch starszych kobiet, które zdecydowały się spotkać ze sobą po latach w mroczną, ostatnią na świecie noc.
Strojnowy – „Wolność serc” [RECENZJA]
Liderem zespołu Strojnowy, który 16 listopada wydał płytę pt. „Wolność serc” jest Piotr Strojnowski, współzałożyciel i pierwszy lider legendarnego zespołu Daab. Poznajcie naszą recenzję tego albumu.
Wrocławski duet Bluszcz z nowym singlem i zapowiedzią płyty
Swoją muzykę określają jako „polish PRL synth-wave”. Mowa o zespole Bluszcz, który 29 listopada wypuścił nowy utwór pt. „Retman”. Piosenka zapowiada ich drugą płytę.
Najlepsze polskie piosenki 2018 [ZESTAWIENIE]
Mijający rok obfitował w ciekawe wydarzenia muzyczne, premiery piosenek i płyt. Przygotowaliśmy według nas ranking najlepszych (najciekawszych) polskich utworów 2018 roku. Braliśmy pod uwagę oryginalność, ale też konsekwencję twórczą i wpływ muzyki na przyszłość polskiej piosenki. Kilku wykonawców zdecydowanie wyróżniało się w mijającym roku. Wkrótce ogłosimy też ranking najlepszych polskich płyt 2018.
Wyjątkowy mural upamiętniający KORĘ w Warszawie
W Warszawie przy ul. Nowy Świat powstał mural upamiętniający jedną z najważniejszych polskich wokalistek – KORĘ.





