Error Theory powraca z nowym singlem “Dragging Corpses”. Premierze towarzyszy ważna akcja społeczna w mediach społecznościowych #hallofdeath, która podejmuje temat zdrowia psychicznego młodych ludzi i artystów.
“Dragging Corpses to utwór wielowymiarowy, który może być interpretowany na wiele sposobów, przede wszystkim warstwa tekstowa, mówi o depresji i akcie samobójstwa. Ale też o tym co sprawia, że ludzie decydują się podjąć tak drastyczną decyzję. Początek teledysku obrazuje zastawienie duszy – akt złudnie przynoszący chwałę, jednak wiążący się z zapłatą najwyższej ceny.” – jak informuje zespół.
fot. materiały prasowe
Od 22 do 28 czerwca w social mediach Error Theory pojawiały się pamiątkowe zdjęcia artystów, którzy przedwcześnie odeszli.
Teledysk jest drugą częścią tryptyku. Gdy połączymy je razem otrzymujemy bardzo mroczny krótkometrażowy film. “Chapter II – The Pledge”, to klip pełen ważnej symboliki.
„Dragging Corpses” to siła przekazu, ale też bezpretensjonalne, mocne uderzenie od strony czysto muzycznej. Rockowa głębia, a także agresywne rozwinięcie motywów syntetycznej, szorstkiej elektroniki w dynamicznie rozwijającej się ekspresji – tak można określić charakter tej mrocznej, ale też porywającej propozycji. Obraz i przesłanie potęgują pewne napięcie, które udało się zespołowi utrzymać przez 9 minut trwania tej kompozycji! To taki utwór, który z każdym przesłuchaniem jest silnie oddziałujący w swym jakże ważnym przekazie. Do tego sama ekspresja wykonania wzmaga istotne doznania związane z tym kawałkiem.
*****
Hall Of Death (w nawiązaniu do Hall Of Fame) to wspólny pomysł, który powstał podczas burzy mózgów. Pojawił się podczas dyskusji na tematy związane z płytą i singlami, od razu wiedzieliśmy że, jest dobry. Jako artyści jesteśmy również fanami innych artystów, którzy mięli na nas wpływ. To dzięki temu jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Brzmimy tak jak brzmimy, bo oni nas inspirowali. Niestety przez lata byliśmy też świadkami tragedii, gdzie nasi idole z różnych przyczyn psychicznych, zdrowotnych czy materialnych postanawiali odebrać sobie życie. Jest to naprawdę ciężki temat. W naszych oczach, oczach fanów to byli herosi. Osiągnęli maksimum swoich możliwości, królowali na szczytach list przebojów, sprzedawali miliony płyt, byli znani na całym świecie, zarabiali fortuny koncertując i uszczęśliwiając swoich słuchaczy przez lata.
Error Theory to niepowtarzalna mieszanka bogatej elektroniki przepływającej przez wszystkie odcienie mroku. Dźwięki Error Theory przekraczają wszelkie bariery dotykając niezliczonych stylów tworząc nieszablonowe kompozycje, które potrafią być stonowane, hipnotyzujące i melodyjne, a zarazem ekspresyjne, dynamiczne i ostre.
Error Theory to Michał Górniewicz – producent muzyczny oraz Krzysztof Szajda, znany z takich zespołów jak Eraser Effect czy Living On Venus. Połączenie tych dwóch muzyków daje niepowtarzalną mieszankę bogatej elektroniki przepływającej przez wszystkie odcienie mroku. Dźwięki Error Theory przekraczają wszelkie bariery dotykając niezliczonych stylów tworząc nieszablonowe kompozycje, które potrafią być stonowane, hipnotyzujące i melodyjne, a zarazem ekspresyjne, dynamiczne i ostre.
fot. materiały promocyjne