“The Middle One”, czyli kolejna muzyczna opowieść Mr Knee

“The Middle One” to kolejna propozycja muzyka i gitarzysty, występującego pod pseudonimem Mr Knee. Jego twórczość niedawno znalazła się na platformie cyfrowej Spotify, a teksty w Musixmatch.

“The Middle One (Piosenka o środkowcu). Ten utwór napisałem w 1980 roku. Opowiada o skrzywdzonej w dzieciństwie dziewczynie i o tym jak złe traktowanie może wpływać na nasze życie.” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne (kadr z teledysku)

 

 

“The Middle One” to wyraźna inspiracja artysty chociażby takim zespołem jak Pink Floyd. Nawiązanie do klasyki gatunku przyniosło doskonały efekt, bo kompozycja ma hipnotycznie wciągający klimat, zbliżający się w stronę rocka progresywnego. Propozycja prezentuje się zawodowo, gdyż artysta zaprezentował swój pełen kunszt gry na gitarze, ale też umiejętność wydobywania emocji z brzmienia tego instrumentu. Mamy do czynienia z zawodowym podejściem do muzyki, ale też pozbawionym rutyny. Jest w tej muzyce świeżość i obezwładniająca historia, która każe skupiać na sobie naszą uwagę.

*****

Mr Knee jest z zawodu lekarzem ortopedą. Pasjonat muzyki, gitarzysta. Wychował się na progresywnym rocku lat 70 i 80-tych. Niebanalną rolę w jego utworach odgrywają teksty. Część z nich napisał ponad 30 lat temu.

Ostatnio postanowił nagrać płytę. Będzie to ponad 50 minut muzyki inspirowanej takimi zespołami jak Pink Floyd, King Crimson, Marillion… Płyta jest już prawie gotowa. Nagrywa w domowym studio. Wszystkie dźwięki oprócz wokali, basu i programowanej perkusji pochodzą z gryfu gitary podłączonej do syntezatora gitarowego. Do kilku utworów powstały teledyski według jego pomysłów.

Autor książki „Życie, które z łatwością da się zmieścić w pudełku po butach”. Pasjonat sportu, ma 3 dan w Karate Kyokushin.

Słuchaj Mr Knee na Spotify: https://open.spotify.com/artist/6LjvTnc2hIPkrVQIrNFJmP?si=cIFR1cc-TbCTlvyf-IGQKA

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do ““The Middle One”, czyli kolejna muzyczna opowieść Mr Knee”

Leave a Reply