Anna Wyszkoni w hołdzie Markowi Jackowskiemu. Posłuchaj utworu “Szare miraże”

Anna Wyszkoni prezentuje „Szare miraże”, kolejny singiel pochodzący z albumu „10 Jackowski”. Teledysk do utworu został nakręcony podczas koncertu w ramach trasy „Oprócz błękitnego nieba”.

W maju ubiegłego roku minęła dziesiąta rocznica śmierci Marka Jackowskiego, założyciela zespołu Maanam i jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiej muzyki. Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem złożyła hołd zmarłemu w 2013 roku przyjacielowi i artyście, z którym współpracowała w ostatnich latach jego życia. Wraz ze swoim zespołem nagrała album pt. „10 Jackowski”. Tytuł symbolizuje 10 utworów legendarnego artysty w 10 rocznicę jego odejścia. Album ukazał się w grudniu 2023 roku.

fot. okładka płyty

Marek Jackowski podczas 30 letniej kariery artystycznej skomponował ponad sto piosenek, z których spora część weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Anna Wyszkoni przy wsparciu znakomitych i uznanych muzyków przygotowała 10 z nich w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Wokalistka zagrała trasę koncertową z repertuarem Marka Jackowskiego i Maanamu. Podczas koncertów nie zabrakło najważniejszych i najbardziej znanych piosenek artysty, m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „To tylko tango”, „Szare miraże”, „Lucciola”, „Raz Dwa Raz Dwa” czy „Zapytaj mnie o to kochany” i „Czułość proszę”, które Marek Jackowski skomponował specjalnie dla niej.

Anna Wyszkoni weszła w ubiegły rok z nowym albumem „Z cegieł i łez”, który jest jej piątym solowym wydawnictwem. W ciągu 27 lat działalności artystycznej wydała ich łącznie dwanaście. Współpracowała z wieloma polskimi artystami a Marek Jackowski był jednym z najważniejszych na jej muzycznej drodze.

 

Leave a Reply