Muzyka przeciw przemocy. KRUQON i Zuza Wysocka w utworze “MILA”

“MILA” to wspólny singiel producenta Piotra Becińskiego (KRUQON) i wokalistki Zuzy Wysockiej. Piosenka opowiada o próbie wyrwania się z toksycznej relacji, w której widoczna jest przemoc.

Utwór promuje kampanię “Muzyka przeciw przemocy”. Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy. Wizualizację nagrano na Moście im. Żeglugi Morskiej w Bydgoszczy.

Utwór zaśpiewała Zuza Wysocka, znana chociażby z ostatniej edycji “The Voice of Poland”.

fot. materiały prasowe

Piosenka opowiada o próbie wyrwania się z toksycznej relacji, w której widoczna jest przemoc. W tekście słownym zauważalna jest kolaboracja międzyczasowa – wahania pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przeszłością: np. “Zapomnę Cię”/”Zerwałam się”/”Pojawiasz się”. Te wahania świadczą o tym, że ofiarom przemocy wcale nie jest łatwo podjąć decyzję o rozpoczęciu nowego życia i zakończeniu poprzedniego etapu, gdyż często podlegają krytyce drugiej osoby, co wiąże się z kolei obniżeniem samooceny i własnych wartości.

*****

Piotr Beciński – kompozytor, dyrygent, aranżer, doktor sztuk muzycznych. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów i Muzyków. Laureat i finalista konkursów kompozytorskich: Prix Annelie de Man 2018 (Amsterdam), Wyróżnienie w Przeglądzie Portfolio See&Say 2018 (Warszawa), Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Legnica Cantat 2016 i 2017, Ogólnopolski Konkurs im. Piotra Perkowskiego w Toruniu 2014. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – kierunek Kompozycja i Teoria Muzyki (kompozycja w klasie prof. Hanny Kulenty-Majoor). Współpracował jako chórzysta i dyrygent z Chórami Akademickimi UMK w Toruniu oraz UKW w Bydgoszczy. Jako wykonawca i twórca występował w trakcie takich wydarzeń jak: II i III Festiwal Muzycznych Interpretacji KONSTELACJE (2016,2017),

Uniwersyteckie Forum Dyrygentów – Konfrontacje Młodych Chórmistrzów (2016), VI i VII

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA (2018, 2019). Główny pomysłodawca i kierownik muzyczny Widowiska muzycznego “Nocny Patrol”, którego premiera odbyła się w grudniu 2021 w CKK “Jordanki” w Toruniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. Stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2024.

*****

MILA – słowa i muzyka

Piotr Beciński (KRUQON) – produkcja

 

Leave a Reply