Koko die powraca. Nowy singiel “If I Could” już dostępny

Koko die powrócił po krótkiej przerwie, prezentując nowy singiel. Utwór zatytułowany jest “If I Could” zapowiada nadchodzący projekt krakowskiego artysty.

Koko die – krakowski multiinstrumentalista, wokalista i songwriter wraca z kolejnym materiałem. Artysta podzielił się właśnie ze słuchaczami swoim najnowszym singlem, który zapowiada nadchodzący projekt. Premierowa piosenka “If I Could”, to nowa odsłona koko, który zaskakuje świeżym, gitarowym brzmieniem idealnie wpisującym się w letnią aurę. Premierowa piosenka utrzymana jest w indie rockowym klimacie i opowiada historię miast, które znamy od lat. Bez bliskich ludzi stają się kompletnie obcym miejscem – bo to właśnie ludzie, których kochamy oswajają nasze ulubione miejsca – komentuje artysta

fot. materiały prasowe

Koko die do współpracy przy piosence “If I Could” zaprosił Radka Baranowskiego, który odpowiedzialny jest za muzykę oraz produkcję numeru. Jest to kolejna muzyczna współpraca artystów. Wcześniej producent stworzył remix kawałka “Cut Off Her Hand”, który znalazł się na wydanej na początku tego roku EP-ce.

Koko die to solowy projekt Konrada Nikla – multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta, będącego częścią grupy Clock Machine. Swoją muzykę określa jako nostalgiczną, osobistą podróż w zamazane wspomnienia. W jego twórczości słychać wpływy muzyki shoegaze, R&B i soulu, ale czerpie również z innych gatunków. Latem 2022 roku dołączył do FONOBO Label, a 17 marca 2023 wydał swój nowy album. Płyta “Some Of Your Pain” jest najbardziej osobistym wydawnictwem w karierze artysty. W materiale koko die opowiada o zmaganiach współczesnego człowieka z otaczającymi realiami, niezłomnego w poszukiwaniu swojej prawdziwej drogi. Całość ubrana w nostalgiczne, intymne brzmienia, które doskonale sprawdzają się podczas koncertów na żywo. Artysta udowodnił to m.in. na scenie festiwalu Great September oraz podczas występu na Męskim Graniu, gdzie dał bardzo dobrze przyjęty koncert. Na początku 2024 roku koko die podziel się ze słuchaczami swoim albumem “Some of Your Pain” w nowej wersji. Artysta zaprosił do współpracy pięciu znanych producentów, którzy stworzyli wyjątkowe remixy wybranych piosenek z jego ostatniej płyty. Aktualnie koko die pracuje nad nowym projektem, który promuje indie rockowy numer “If I Could”.

 

Leave a Reply