Dawid Podsiadło z koncertową wersją utworu “D I A B L E”. Zaproszenie na spotkanie z fanami

W sierpniu 2023 roku Dawid Podsiadło pobił rekord frekwencyjny, grając na PGE Narodowym koncert dla 80 tysięcy widzów. Teraz na kanale muzyka pojawiło się nagranie utworu „D I A B L E” zarejestrowane podczas tego wydarzenia.

fot. Michał Murawski

Zgromadzenie tak licznej widowni było możliwe dzięki formule koncertu, który odbył się na scenie 360 stopni zlokalizowanej na samym środku płyty stadionu.

Publikacja utworu “D I A B L E” nie jest przypadkowa, bo ma dodatkowo zaostrzyć apetyty fanów przed tym, co Dawid zaplanował na najbliższe tygodnie – już za chwilę pobije kolejny rekord, wyruszając w trasę koncertową obejmującą aż 7 koncertów na największych stadionach w kraju w tej samej, przestrzennej formule. W trakcie czterech kolejnych weekendów czerwca odwiedzi Gdańsk, Wrocław, Poznań i Chorzów, gromadząc na koncertach w sumie prawie pół miliona słuchaczy.

Dla wszystkich tych, dla których sam koncert to za mało, Dawid Podsiadło przygotował też wyjątkową szansę na kameralne, osobiste spotkanie z fanami tuż przed każdym koncertem. Podobnie jak w przypadku poprzednich tego typu akcji muzyka, specjalne zaproszenia na te spotkania można wylicytować na charytatywnych aukcjach, a cały dochód z nich zostanie przekazany na program „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej, który wspiera zdrowie psychiczne i prawidłowy rozwój dzieci, które tego potrzebują. Aukcje można znaleźć pod tym adresem: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-siepomaga/cele/wsparcie-dla-dzieci-z-trudnych-i-dysfunkcyjnych-srodowisk

Warto dodać, że ta rekordowa pod względem frekwencyjnym trasa to także niebywałe przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne. – Trasa stadionowa Dawida Podsiadły, to bezdyskusyjnie największe tego typu przedsięwzięcie w historii branży muzycznej w Polsce i jedno z największych w Europie. Jest to wyjątkowo duże wyzwanie pod względem logistycznym i organizacyjnym. Z uwagi na harmonogram prac – kiedy Dawid wchodzi na scenę w jednym mieście, my jesteśmy już w trakcie budowy drugiego setu konstrukcji w kolejnym. To ogromna skala – mówi Michał Fałat, producent trasy i prezes agencji East Eventz.

54 tiry sprzętu, 34 kilometry okablowania prądowego i blisko drugie tyle okablowania sygnałowego, 1740 metrów kwadratowych ekranów LED i 578 sztuk głośników, co w całości daję nam wagę 117 ton. Przy każdym z koncertów pracuje ponad 1500 osób.

 

Dawid Podsiadło ze specjalną winylową reedycją albumu “Lata dwudzieste”

Leave a Reply