Dawid Podsiadło ze specjalną winylową reedycją albumu “Lata dwudzieste”

Premiera „Lat dwudziestych” Dawida Podsiadły była jednym z najgorętszych wydarzeń muzycznych 2022 roku. Właśnie przyszedł czas na reedycję pokrytego poczwórną platyną, czwartego studyjnego albumu artysty.

Wkraczamy w erę „Lat dwudziestych z kawałkiem” w streamingu i zaczynamy odliczanie do premiery wyjątkowego winyla.

fot. materiały prasowe

Ostatnia, świetnie przyjęta studyjna płyta jednego z najchętniej streamowanych polskich artystów (2,4 mln słuchaczy miesięcznie) została wzbogacona m.in. o jeden z największych przebojów zespołu Myslovitz, “Długość dźwięku samotności”, który został zarejestrowany podczas koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie 25 czerwca 2022 r. z udziałem 65 000 widzów, którzy śpiewali tłumnie razem z Dawidem Podsiadło i Arturem Rojkiem. To nie lada gratka dla potężnej grupy fanów obu artystów.

Tych, którzy pamiętają niezwykle poruszające wykonanie „mori” podczas Bestsellerów Empiku w 2022 roku ucieszy fakt, że rejestracja tego występu również weszła na tracklistę. Na reedycji, obok trzynastu utworów z podstawowej wersji albumu, znalazły się także m.in. dwa single związane z uniwersum Cyberpunka: „Let you down” stworzony specjalnie do serialu „Cyberpunk: Edgerunners” i „Phantom Liberty”, będący motywem przewodnim wyczekiwanego dodatku do CP2077.

Swoje miejsce znalazły też utwory, które powstały w ramach tworzenia albumu, ale jak przyznaje Dawid: „żeby ujrzeć światło dzienne musiały trochę dojrzeć. „Kolce i róże” to jeden z moich najbardziej intymnych utworów, a „dobranocpapa” to wzruszająca mnie wizja ostatniego tańca przed końcem świata.”

Lata dwudzieste z kawałkiem” to niewątpliwie zbiór najpiękniejszych muzycznych wspomnień  i najważniejszych wydarzeń z prywatnej końcówki lat dwudziestych artysty. To także zamknięcie kolejnego, ważnego, muzycznego rozdziału.

To „bardzo wyjątkowe, szalone wydanie limitowanego winyla w wersji „rozkładanka z pozytywką. A skąd taka nazwa? – zapytacie. Przekonacie się jak tylko do Was dojdzie. (Dawid Podsiadło)

 

Leave a Reply