Space rock. Piglets DDeep Forest prezentuje album “DDeep In Time”

Jeżeli jeszcze nie znacie zespołu Piglets DDeep Forest, czas to zmienić. Grupa wydała niedawno swój album zatytułowany “DDeep In Time”. Ich kompozycje muzyczne nawiązują do klimatu “space rock”.

Projekt muzyczny „Piglets DDeep Forest” jest najlepszym przykładem, że marzenia dojrzewające przez ponad 20 lat, można w końcu spełnić. Właśnie po tylu latach do muzycznego świata wrócił założyciel i kompozytor zespołu: Adam „Multi” Paluch. Jako młody człowiek grał w różnych zespołach, z którymi nagrał kilka utworów oraz zagrał wiele koncertów, ale nigdy nie wydał płyty ze swoją twórczością. Po studiach stał się poważnym inżynierem i nie miał już czasu na muzyczną przygodę, jednak w jego głowie zostały marzenia.

fot. materiały prasowe

W roku 2023 cały Kosmos sprzyjał stworzeniu materiału do kilku piosenek i tak niepostrzeżenie zebrało się 10 utworów, które tworzą spójną całość i ukazały się na pierwszym albumie pt.: „DDeep In Time”. Kompozycje muzyczne nawiązują do klimatu “space rock” z wieloma liniami melodycznymi, gitarami, perkusją, klawiszami, thereminem i ukulele. Wyróżnikiem zespołu są jednak teksty piosenek mające walor edukacyjny, napisane przez dr Monikę Paluch-Ferszt, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego. Bohaterem wszystkich piosenek jest „Mały Kwark Energii”, który w pierwszym albumie wprowadzi słuchaczy w świat rozszczepienia jądrowego oraz pracy elektrowni jądrowych. Oczywiście oprócz wiedzy pokazanej w przystępny i zabawny sposób, czeka na słuchacza kilka romantycznych ballad oraz kawałki z ciężkim rockowym pazurem.

Bandcamp zespołu: https://pigletsddeepforest.bandcamp.com

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply