Moda na boysbandy wraca? Just 5 i utwór “Gdzie nie ma róż”

JUST 5 powraca z nową wersją solowej piosenki “Gdzie nie ma róż” Bartka Wrony, wyprodukowanej przez Sławomira Sokołowskiego i Aldonę Dąbrowską. Skąd taki sentyment do boysbandów?

Po raz pierwszy nagrania JUST 5 znajdą się we wszystkich serwisach streamingowych. Fanki i fani zespołu bardzo entuzjastycznie zareagowali na powrót swoich idoli sprzed lat i nową wersję jednego z największych przebojów grupy.

JUST 5 w niepełnym składzie sprzed lat, ale co najważniejsze  z liderem zespołu Bartkiem Wroną i Robertem Krylą, właśnie powracają na rynek muzyczny. Skład formacji został powiększony o nowego wokalistę o pseudonimie Tolis, w czerwcu poznamy pełen skład JUST 5.

fot. materiały prasowe

Polski boysband powstał w 1997 roku. Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska po obejrzeniu koncertu amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys postanowili stworzyć polski boysband. Wiosną 1997 r. po przeprowadzonym castingu, spośród kilkuset chętnych młodych wokalistów wybrali skład zespołu, w którym znaleźli się: Bartek Wrona, Shadi  Atoun, Robert Kryla, Daniel Moszczyński i Grzegorz Kopala.

Aldona Dąbrowska, autorka tekstów większości hitów boysbandu, wymyśliła też jego nazwę Just 5. Sławomir Sokołowski skomponował utwory, z których pierwszym singlem Just 5 został utwór “Kolorowe sny” z tekstem Karola Kusa. Ogromną popularność zyskała też kompozycja Sławomira Sokołowskiego, Piotra Mańkowskiego  z tekstem Aldony Dąbrowskiej “Gdzie nie ma róż”.

Pierwszy album Just 5 “Kolorowe sny” odniósł błyskawiczny, spektakularny sukces. W krajowym rankingu sprzedaży wszystkich – polskich i zagranicznych płyt w 1997 roku, zajął drugie miejsce. Zespół Just 5 w latach 1997 – 1999 wydał trzy albumy, których łączny nakład znacznie przekroczył pół miliona egzemplarzy. Od czerwca 1997 r. boysband zaczął z ogromnym powodzeniem koncertować. Podczas występów Just 5 pierwsze dźwięki każdego koncertu powodowały nieustającą histerię nastolatek. Just 5 zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. w latach 1998-2003 wielokrotnie nagradzani byli Mikrofonami Popcornu i statuetkami Bravo Otto dla zespołu i wykonywanych piosenek. Szaleństwo nastolatek na punkcie Just 5 trwało kilka lat, tyle ile trwał światowy trend. Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska po kilku latach od założenia najbardziej popularnego i utytułowanego polskiego boysbandu zawiesili jego działalność.

Rok 2024 napisze ciąg dalszy historii JUST 5. Zespół nagrywa nowe wersje swoich największych przebojów, jak również piosenki premierowe. Już latem 2024 JUST 5 rusza w swoją od lat wyczekiwaną przez wierne fanki i fanów trasę koncertową.

Powrót zespołu Just 5 nie jest aż tak bardzo zaskakujący, jeśli weźmiemy trend, który obecnie panuje na całym świecie. Nie tak dawno ukazał się kolejny album Take That – zespół wciąż uwielbiany w Wielkiej Brytanii (w tym roku zagra koncert w Polsce). Nową płytę wydała także grupa New Kids On The Block (“Still Kids”). Przypomnijmy, że po ponad 20 latach od zakończenia działalności zespół *NSYNC powrócił w 2023 roku z nową piosenką, która promowała film “Trolle 3”.

 

Leave a Reply