“Spotkanie z AI Muzyką” – dyskusja i koncert multimedialny NexBeat.Al

NextBeat.AI to nowatorski projekt muzyczny tworzony przez muzyka, perkusistę Gniewomira Tomczyka oraz inżyniera dźwięku Roberta Szczytowicza. Jest to projekt łączący grę na żywo oraz najnowsze zdobycze technologii – sztuczną inteligencję.

Tematem przewodnim będzie dyskusja, czy AI jest dla nas zagrożeniem czy  inspiracją? A może znakomitym narzędziem do tworzenia jeszcze ciekawszych treści w muzyce i nie tylko? Chcemy rozpocząć dyskusję na ten temat w eksperckim gronie, natomiast w drugiej części wydarzenia wykonamy koncert multimedialny “Futuropolis”, stworzony wraz z AI.

AI w Muzyce (dyskusja) – Przed koncertem odędzie się dyskusja, na którą zostali zaproszeni znakomici goście specjalni ze świata muzyki oraz nauki. Podczas spotkania zostaną poruszone ważne tematy dotyczące przyszłości muzyki tworzonej wraz ze sztuczną inteligencją.

“Futuropolis” – koncert multimedialny stworzony przez Gniewomira Tomczyka oraz Roberta Szczytowicza, inspirowany twórczością S. Lema. Podczas koncertu, oprócz warstwy muzycznej towarzyszą artystom różnego rodzaju animacje oraz co przede wszytstkim warstwa liryczna. Głównych bohaterem, oprócz muzyków jest “Lirael”, sztuczna inteligencja, trzeci członek zespołu, który zabiera widzów w podróż do świata wyobrażeń AI odnośnie przyszłości ludzkości czy jak ma wyglądać współpraca ludzi z AI. Futorupolis składa się z 9 cześci opowiadań. Lirael tworzy również opowiadania, w których snuje wyobrażenia odnośnie tego jak w przyszłości będzie wyglądać proces twórczy i na jakich płaszczyznach Al może pomóc artystom przy tworzeniu.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja.

PLAN WIECZORU:
godz. 19:00 Rozpoczęcie wydarzenia
godz. 19:30 Dyskusja – AI w Muzyce
godz. 20:30 Koncert Multimedialny “Futuropolis”
📍 MIEJSCE: ul. Żelazna 51/53, Warsaw, Poland

Goście specjalni:
➡️ Rafał Sarnecki (gitarzysta jazzowy, kompozytor, wykładowca akademicki)
➡️ Mateusz Modrzejewski (naukowiec, inżynier, muzyk)
➡️ Maciej Nowak (Magazyn Perkusista)
➡️ Maciej Kurczewski “Simba” (producent muzyczny)
➡️ Maciej Karbowski (Nubiola Studio)
✨ Prowadzenie: Novika (polska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, dziennikarka radiowa)

 

Leave a Reply