Luiza Kalita debiutuje albumem “OdNowa”! [PREMIERA]

Luiza Kalita z debiutancką EPką promuje psychoterapię i zdrową głowę. Jej album “OdNowa” ukazał się 16 maja pod naszym patronatem medialnym.

Psychoterapia to nic wstydliwego i warto mówić o tym głośno. Taki przekaz pragnie przekazać Luiza Kalita za sprawą swojej debiutanckiej EP-ki „OdNowa”. Tytuł albumu symbolizuje zarówno nowy początek muzyczny, jak i wewnętrzny proces odnowy, który przeżyła artystka właśnie dzięki trzyletniej terapii oraz pracy nad sobą. Zapowiedzią płyty był wydany w kwietniu utwór „Obnażona” opowiadający o przezwyciężaniu traum.

fot. okładka albumu

OdNowa” to spis osobistych, bardzo intymnych historii o głęboko skrywanych emocjach. Za pośrednictwem albumu wokalistka postanowiła rozliczyć się ze swoją przeszłością i chociaż już wcześniej dała się poznać słuchaczkom oraz słuchaczom poprzez utwory, teraz rozpoczyna nowy etap muzycznej drogi. 

EP „OdNowa” to nie tylko muzyczna podróż, ale również introspekcja i odnowa osobista. Tytuł składający się ze słowa „OdNowa” podkreśla zarówno nowy etap w moim życiu muzycznym, jak i wewnętrzny proces duchowy, który przeżyłam przez ostatnie trzy lata psychoterapii. W siedmiu utworach dzielę się swoimi doświadczeniami ukazując swoją autentyczną siłę, determinację i motywację w dążeniu do celu – wspomina Luiza.

Jako świadoma, pewna siebie kobieta, artystka połączyła electropop z odważnymi, bezkompromisowymi tekstami, niosącymi niezwykle istotny przekaz. Koncept minialbumu został dokładnie przemyślany od początku do końca, a każdy z utworów to nowa strona w pamiętniku, wypełniona wspomnieniami, zarówno tymi gorzkimi, jak i słodkimi. 

*****

Tym co charakteryzuje Luizę Kalitę są bez wątpienia mocne teksty, obrazujące to co skrywa w sobie artystka, oryginalne electrobrzmienie oraz odwaga w eksperymentowaniu. „OdNowa” dotyka ważnych i niełatwych kwestii, jednak mimo to emanuje pozytywną energią oraz siłą wewnętrzną

Na albumie obok „Obnażonej”, poruszającej temat wewnętrznej przemiany, usłyszeć można m.in. utwór „Czarne”, czyli duet z Kubą Jaworskim – Gypsy and the Acid Queen, będący erotyczną opowieścią o pociągu seksualnym, czy „Psy szczekają”, w którym Luiza pokazuje się od strony modern-rap i przekonuje, aby bez względu na nieprzychylne opinie innych, konsekwentnie będzie dążyć do realizacji swoich planów.

Za warstwę tekstową utworów odpowiada Luiza Kalita, muzykę zaś artystka tworzyła wraz z Adamem Wełną, który jest również producentem płyty. 

*****

Luiza Kalita to 25-letnia wokalistka z Wrocławia, która odważnie eksperymentuje z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – electropop. Artystka zadebiutowała utworem „Czekam” w 2021 roku, do którego wydała również teledysk. Niedługo potem zaprezentowała kolejne single: „Stres”, „WIXA”, „Weseli Smutni Ludzie” oraz „Bądź dla mnie”. Jej szczerość, bezkompromisowość, a także chęć propagowania psychoterapii wśród innych osób sprawia, że nie boi się już wyzwań i w końcu ma siłę spełniać marzenia małej Luizy. 

*****

Album “OdNowa” możesz kupić pod linkiem: https://luizakalitamusic.pl/sklep/

Słuchaj albumu w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/odnowa

 

 

Leave a Reply